5 kwietnia 2020 09:11

Film na dziś: A climbing day with Chris Sharma

Ciekawi jesteście, jaka będzie kolejna droga Chrisa Sharmy? Obejrzyjcie film „A climbing day with Chris Sharma”, w którym Amerykanin prezentuje swój nowy projekt w katalońskim rejonie La Cova de l’Ocell.

Czego można się spodziewać? Ekstremalnych, boulderowych ruchów. „Trochę old school i zarazem new school” – mówi o charakterze drogi Sharma. Na filmie jest też jedna z najlepszych prób, jakie Amerykanin oddał do tej pory na projekcie. Wreszcie kilka słów o tym, jak wciąż ważne jest wspinanie dla jednego z najlepszych wspinaczy na świecie:

***

La Cova de l’Ocell to niewielki, kameralny rejon niedaleko Barcelony. W 2015 roku Sharma otworzył tu El Bon Combat (oryginalnie 9b/b+). Droga doczekała się jak dotąd dwóch powtórzeń (przy okazji korekty wyceny na około 9b) – Austriaka Jakoba Schuberta oraz Brazylijczyka Felipe Camargo. Nowy cel Amerykanina biegnie na lewo od poprzedniego ekstremu i – podobnie jak El Bon Combat – może sięgać stopnia 9b (lub 9a+). Tak przynajmniej prorokuje autor.

Linia nowego projektu (kadr z filmu)

W La Cova de l’Ocell Chris Sharma znajduje nie tylko projekty z liną. Cztery lata temu przeszedł tu między innymi głośne Catalan Witness the Fitness, a w ubiegłym sezonie otworzył trawers o nazwie Super Blood Wolf Moon.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum