30 kwietnia 2020 08:18

Koronawirus: XI Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego przesunięty

Tej decyzji należało się spodziewać. KW Kraków zadecydował o przesunięciu XI Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego, towarzyskich zawodów wspinaczkowych rozgrywanych w podkrakowskich dolinkach.

Tegoroczny Memoriał miał odbyć się w ostatnią sobotę maja w Dolinie Kobylańskiej. Jeszcze 3 marca organizatorzy pisali:

Jak tam, łoicie już przed MAS? Zostało 90 dni! Startujemy 30 maja w Dolinie Kobylańskiej, no chyba, że pogoda popsuje warun, to 31 maja. Do zobaczenia w Kobyłce.

Niestety, to nie pogoda okazała się głównym problemem a epidemia COVID-19. Dzisiaj podjęto naturalną decyzję o przesunięciu terminu Memoriału:

Dobre wiadomości są takie, że w końcu możemy, choć nadal ostrożnie i dwójkami, łoić w skałach. A te nieco gorsze, to takie, że … musimy przesunąć w czasie tegoroczne MAS-owe zawody. I choć trochę nam smutno, bo już odliczaliśmy dni, ale za to Wy macie dużo czasu na trening.  Róbcie więc bicka, ostrzcie szpon i pamiętajcie o restach. Damy znać o nowym terminie tak szybko, jak się wyklaruje sytuacja.

Organizatorem Zawodów jest Klub Wysokogórski Kraków, największy klub wysokogórski w Polsce zrzeszony w PZA. Memoriał służy upamiętnieniu Andrzeja Skwirczyńskiego, propagowaniu idei, która przyświecała Skwirowi w jego syzyfowej pracy przygotowania i ekipowania łatwych dróg.

Źródło: FB Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum