24 kwietnia 2020 14:30

Koronawirus: smutny efekt kryzysu – toruński U Rock ogłasza zamknięcie

Trwająca pandemia ma wielki wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na gospodarkę. Większość z nas doświadcza ograniczeń, zakazów, ale również znaczącego spadku dochodów. O dramatycznym wpływie przestoju w działalności ścian wspinaczkowych pisaliśmy niedawno. Dzisiaj, niestety, przychodzi nam poinformować o pierwszym (znanym nam) całkowitym zamknięciu obiektu wspinaczkowego – chodzi o U-Rock w Toruniu.

Koniec działalności U Rock w Toruniu (fot. profil FB U Rock)

Otwarty stosunkowo niedawno, bo we wrześniu 2017 roku, U-Rock zdążył wpisać się, i to z powodzeniem, we wspinaczkową mapę Torunia i Polski. Obiekt oferował strefy do wspinania i fitnessu. Na 1000 m2 powierzchni hali przygotowano 400 m2 ścian do wspinania z liną, z max. przewieszeniem 42 st., z kolei strefa FIT zajmowała powierzchnię 150 m2. W U-Rock organizowano zawody boulderowe Ułamek Tarcia.

Oto oficjalny komunikat z profilu FB ściany:

Drodzy Klienci, Przyjaciele U Rock, Wspinacze, Sportowcy

To bez wątpienia najtrudniejszy post, jaki przyszło nam pisać na FB U Rock. Bo jak delikatnie poinformować i wyjaśnić, że już się nie zobaczymy? Niestety, bez względu na dalsze losy pandemii w kontekście funkcjonowania obiektów sportowych U Rock pozostanie zamknięty.

Dla nas to była piękna, prawie 3-letnia przygoda. Jesteśmy dumni z różnorodnej i zaangażowanej społeczności, która zawiązała się w U Rock, sukcesów sportowych podopiecznych naszych instruktorów, emocjonujących zawodów Ułamek Tarcia, ale przede wszystkim z tego, że wielu z Was zakochało się we wspinaniu właśnie w U Rock, a nawet postawiło z nami swoje pierwsze kroki w skałach.

Mamy nadzieję, że udało nam się choć w części stworzyć miejsce, jakie sobie wymarzyliśmy – tętniące życiem, ze świetną infrastrukturą sportową, profesjonalną kadrą, wygodnym zapleczem i przyjazną atmosferą – miejsce, w którym Wy czuliście się po prostu dobrze.

Do zobaczenia Kochani, Peace & Love.

(informacje dla klientów znajdziecie na FB U Rock)

O tym, jak wielka to strata dla lokalnej społeczności, świadczą liczne komentarze, oto kilka wybranych (pisownia oryginalna):

Ale smutas, jako ludzie z pasją podtrzymywaliście piękny Toruński sen, niebywałej kultury wspinaczkowej. Niebywale przykro mi. Trzymajcie się!

Strasznie nam przykro! :( Tak pozytywne miejsce, które przyjęło nas fantastycznie przy okazji jednej z przyjemniejszych imprez ubiegłego roku – Ułamek Tarcia. Dziękujemy Wam bardzo i trzymamy kciuki za całą ekipę w tym trudnym momencie.

Masakra. Bardzo nam przykro. Moja córka tęskni za zajęciami ze wspinaczki, ciągle dopytuje kiedy będzie mogła wrócić na ściankę. Takie wspaniałe miejsce stworzyliście! Nie mogę uwierzyć, ze tyle pracy, zaangażowania pójdzie na marne. Bardzo bardzo mi przykro.

Pandemia i związany z nią kryzys oraz niepewność trwają. Miejmy nadzieję, że większość operatorów ścian jakoś sobie z nim poradzi. Jeśli tylko możecie to wspierajcie swoje ścianki – wiele z nich proponuje szkolenia online, vouchery etc. Trzymamy kciuki za wszystkie obiekty!

Ekipie U Rock podziękowania za działalność. Może wrócicie jeszcze w przyszłości z podobnym przedsięwzięciem!

Sprocket
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum