24 kwietnia 2020 11:23

Jamnicze już nie w krzonie… Co nowego?

Z życia Jury… Sporo nowego wspinania szykuje się w Piasecznie, w rejonie Jamniczych Skał, między Cydzownikiem a Sowimi.

Michał Szymik na drodze “Łysy z osiedla Chemików” VI.2 (fot. Kuba Wybieralski)

Dotąd na Jamniczych można było powspinać się głównie tradowo, było też kilka starszych, całkiem fajnych obitych  dróg w przedziale VI / VI.1. Teraz znajdziecie w rejonie porcję nowości, póki co jeszcze niedużą, ale zapowiada się, że w krótkim czasie powstanie tu około 20 dróg.

Za wiertarkę chwycili Michał Szymik i Karol Tabor. Stan na dziś to pięć poprowadzonych linii. I tak, na Skale z okapami lewym kantem okapu biegnie Łysy z osiedla Chemików VI.2 do VI.2+. Z kolei samym środkiem przez okap prowadzi Ogniu, krocz za mną VI.3 do VI.3+ (w najnowszym przewodniku „Jura Północna” startuje między drogami nr 2 i 3).

Na Małej Jamniczej znajduje się Piłupdziwula dyfuzyjna V+ do VI (w „Jurze Północnej” startuje między tradowymi rysami 6 i 7). Tymczasem na Jamniczej są już dwie zrobione linie: Roxpix VI.1 do VI.2 (projekt nr 11 w „Jurze Północnej”) i Kapacytron wiśniowy VI.1+ do VI.2 (projekt nr 18 w “Jurze Północnej”).

Środki na obicie pochodzą z funduszy IŚW „Nasze Skały”.

***

Najnowszą Jurę Północną” możecie nabyć w księgarni wspinanie.pl. Zachęcamy również do zaopatrzenia się w pakiety przewodników w atrakcyjnych cenach! W naszej księgarni znajdziecie między innymi pakiet “Jura Północna” (wyd. 3, 2020) i “Jura Środkowa” (wyd. 3, 2019).

„Jura Północna. Przewodnik wspinaczkowy", Grzegorz Rettinger, wyd. 3, 2020

„Jura Północna. Przewodnik wspinaczkowy”, Grzegorz Rettinger, wyd. 3, 2020

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum