17 kwietnia 2020 14:31

Hangboulder problems: domowy przewodnik wspinaczkowy z przymrużeniem oka

Ograniczenia związane z pandemią prawdopodobnie już wkrótce zostaną częściowo zniesione i mamy nadzieję, że będziemy mogli legalnie (lub bardziej legalnie) pojechać w skały. Prawdopodobnie jednak minie jeszcze trochę czasu zanim wrócimy z treningami na ścianki i boulderownie. Na co dzień pozostaną więc szmaty na drążku i zwisy na chwytotablicy. Taka domowa rutyna wymaga wyobraźni i silnej motywacji. Wspólnie możemy przełamać nudę, zainspirować się wzajemnie lub po prostu trochę pośmiać, dlatego otwieramy „Hangboulder problems”. Jeśli macie fajne pomysły, podeślijcie nam krótki film – dołączcie do zabawy. Dla autorów najciekawszych filmików przewidujemy nagrody.

***

Zasady są proste. Na adres redakcji lub w wiadomości do strony Wspinanie.pl na Facebooku wysyłacie krótki film, wykonany oczywiście amatorsko, przedstawiający wymyślony przez Was “problemat” domowy. Nie ma ograniczeń co do wykorzystywanych sprzętów, miejmy jednak świadomość, że większość z nas nie posiada własnych ścianek, pochylni i kampusów (choć liczba ciekawych realizacji w tym obszarze jest zaskakująco duża – przeczytacie w: #zróbtosam: przegląd domowych ścian wspinaczkowych), więc chyba dobrze byłoby się trzymać przyrządów najbardziej popularnych, takich jak drążek, kampus czy krzesło… Oczywiście modeli samych chwytotablic jest sporo, mamy świadomość, że nie każdy będzie miał możliwość powtórzenia dokładnie tej samej “przystawki”. Chodzi jednak o zabawę, to nie są zawody.

Nie jest to również trening. Pamiętajcie, że prezentowane na filmach ruchy mogą być niezdrowe, niebezpieczne lub po prostu niegodne naśladowania. Cykl nie ma charakteru szkoleniowego, istnieje spore prawdopodobieństwo, że jego wartość merytoryczna będzie wątpliwa. Liczymy jednak na Waszą kreatywność i poczucie humoru.

Reasumując – co zrobić, by wziąć udział w zabawie:

  • zaplanować i wykonać trudną lub interesującą sekwencję ruchów (przypominających przynajmniej częściowo ruchy wspinaczkowe),
  • nakręcić (np. telefonem) udaną próbę,
  • dzieło wysłać na adres redakcji lub FB,
  • do filmu dołączyć nazwę, ewentualnie proponowaną wycenę (może być wyssana z palca) oraz imię i nazwisko autora / alias,
  • w wiadomości wyrazić zgodę na publikację materiału i podanych danych autora na portalu wspinanie.pl.

Listę przystawek, problematów, trików, krótkich ćwiczeń siłowych, wyczynów atletycznych lub żartów gimnastycznych o zabarwieniu wspinaczkowym znajdziecie tutaj:

Mamy nadzieję, że niniejszy cykl pomoże nam wszystkim może nie tyle wzmocnić palce czy biceps, ale rozwinie kreatywność i przełamie monotonię domowych treningów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum