3 kwietnia 2020 20:22

Dom na kółkach: Michał Kwiatkowski dla magazynu Wogü

Jak ma się hasło „zostań w domu” do sytuacji, kiedy posiada się dom na kółkach? Życie w vanie wybrał dobrych kilka lat temu Michał „Kwiato” Kwiatkowski. O tym, jak radzi sobie w czasach kryzysu, opowiedział magazynowi Wogü. Wygląda na to, że całkiem nieźle :).

Mój dom i ja – Michał Kwiatkowski (fot. Ania Taperek)

***

W drodze Michał jest już od wielu lat. Zdecydowanie lubi hiszpańskie klimaty i właśnie w tamtejszych rejonach najczęściej można go spotkać. Jego cztery ściany to samochód. Pierwszy van urządził sobie sześć lat temu, teraz ma już trzecie domowe auto – kempingowe:

Jest w nim wszystko, czego potrzebuję. Jestem zupełnie niezależny, ponieważ korzystam z energii słonecznej i całe wyposażenie (lodówka, kuchenka, piekarnik, ogrzewanie…) zasilane jest gazem, który uzupełniam na stacjach benzynowych. Zbiornik na wodę, który zainstalowałem, wystarcza na 7-10 dni.

Pytanie, jak odnajdują się “wędrowni wspinacze” w obecnej sytuacji. Z pomocą przychodzi np. strona The Walking Travel, na której znajduje się mapa z zaznaczonymi prywatnymi miejscami, w których – po uprzednim skontaktowaniu się i ustaleniu warunków – można zainstalować swój dom na kółkach i spędzić tam czas kwarantanny.

(fot. Michał Kwiatkowski)

Chyba, że ma się dobrego przyjaciela. Michał:

Rozpatrywałem izolację w jakimś dzikim miejscu, w środku natury, np. blisko El Chorro, albo nawet w Murcji, ale to było zbyt ryzykowne, ponieważ dostałem już ostrzeżenie i następnym razem mogłem zostać ukarany grzywną. Dostałem propozycję od mojego dobrego przyjaciela Daniego Gaony, żeby zaparkować w jego domowym ogrodzie, na prywatnej posesji, w Bobadilla, niedaleko miasta Antequera (Malaga). Dani nie tylko wybawił mnie z kłopotów, ale też na pewien czas zaprosił do życia w raju(…).

Farciarz ;)

Cały wywiad znajdziecie TUTAJ.

***

Jesienią ubiegłego roku Kwiato poprowadził La Planta de Shiva 8c, pierwszy wyciąg słynnej 9b w Villanueva del Rosario:

Brunka
źródło: woguclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum