23 kwietnia 2020 18:32

Koronawirus: dłuższy przymusowy urlop dla zawodników

Wygląda na to, że zawodników czeka dłuższy (przymusowy) urlop. Wydłuża się bowiem przerwa w międzynarodowych imprezach – Pucharach Świata i zawodach rangi mistrzowskiej. IFSC, krajowe federacje oraz organizatorzy zawodów pozostają w stałym kontakcie i monitorują sytuację. Dziś trudno jednak spodziewać się z ich strony jakichkolwiek odważniejszych kroków i wiążących decyzji. Plany wciąż są modyfikowane.

(fot. IFSC)

Jeszcze na początku kwietnia zarząd IFSC zdecydował, że aby umożliwić sportowcom oraz organizatorom jak najlepsze przygotowanie się do przyszłych imprez zawody zaplanowane na konkretny miesiąc muszą zostać potwierdzone z 60-dniowym wyprzedzeniem. Już teraz jednak wiadomo, że planowane na lipiec Puchary Świata w konkurencji prowadzenie nie odbędą się w pierwotnych terminach.

Dotyczy to zawodów w Szwajcarii i we Francji. Tak zdecydowało IFSC i organizatorzy. Nie bez znaczenia było wydane 13 kwietnia oświadczenie prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który przedłużył zakaz organizowania dużych zgromadzeń w kraju do połowy lipca br.

Odłożone w czasie zostały trzy imprezy:

  • Puchar Świata w Villars – pierwotnie planowany na 2-4 lipca
  • Puchar Świata w Chamonix – pierwotnie planowany na 11-13 lipca
  • Puchar Świata w Briançon – pierwotnie planowany na 18-19 lipca

Podobnie zdecydowano o odłożeniu na bliżej nieokreślony czas pucharowych rozgrywek w konkurencji bouldering. Dotyczy to zawodów w Meiringen, Wujiang, Seulu, Monachium i Innsbrucku.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021.

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum