27 kwietnia 2020 12:04

Czyżby kolejna perełka Zillertalu? Christof Rauch otwiera “Total Blackout” 8C

Ruszyło z kopyta… Niedawno Adam Ondra powtórzył na Morawach Iceberg 8C, tym razem mamy dobre wieści z Zillertalu. W jednym z urokliwych zakamarków austriackiej doliny Christof Rauch otworzył Total Blackout 8C.

Austriak na “Total Blackout” 8C (fot. Thomas Lindinger)

Jak dotąd za najtrudniejszy problem Zillertalu uchodziło Sierra Madre 8C Floriana Schmalza (2018), przy okazji to jeden z najlepszych boulderów w dolinie – jak komentowali powtarzający. Wśród szczęśliwców, którzy mają tę cenną linię na koncie, jest też Cristof Rauch (w ubiegłym roku zrobił trzecie powtórzenie). Teraz Austriak dodał coś od siebie. Coś równie wymagającego, a może nawet bardziej…

Christof Rauch:

Marzenie się spełniło! Z pewnością najtrudniejsza linia w mojej rodzinnej dolinie, prawdziwy test wytrzymałości siłowej!

Total Blackiut to pierwszy od dłuższego czasu boulder zrobiony przez Raucha. Od połowy marca do połowy kwietnia w Tyrolu obowiązywały duże ograniczenia, wspinanie i w ogóle wszelkie aktywności na świeżym powietrzu były zabronione, wychodzić z domu można było  właściwie jedynie po niezbędne zakupy (o surowych restrykcjach wprowadzonych w Tyrolu wspominali ostatnio między innymi Angela Eiter i Jakob Schubert). Rauch nie próżnował, ćwicząc na chwytotablicy… i opłaciło się.

Przy okazji, to już jedenasty boulder Austriaka w trudnościach 8C.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum