6 marca 2020 18:44

Uwaga: Kolosy przełożone na późniejszy termin

Koronawirus powoduje, że kolejne imprezy są odwoływane lub przekładane na późniejszy termin. Także 22. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, na których wręczane są popularne Kolosy, nie odbędą się w zaplanowanym czasie (13-15 marca).

Statuetki Kolosów (fot. Maurycy i Marzena Śmierzchalscy)

***

Na FB Kolosów czytamy:

Niestety czarny scenariusz się spełnił.
Decyzja o przeniesieniu imprezy na jesień zapadła, nie mieliśmy na nią większego wpływu, to nie my jesteśmy gospodarzem miejsca, musimy uszanować decyzję Prezydenta i wspólnie z partnerem szukać optymalnego dla imprezy rozwiązania. Mamy nadzieję, że do jesieni sytuacja z koronawirusem zostanie opanowana. W najbliższym czasie podamy nowy termin.
Agencja MART – organizator Kolosów

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni:

Kolosy zaplanowane na 13-15 marca, gromadzące rokrocznie ponad 20 tysięcy gości z Polski i zza granicy, są największym wydarzeniem podróżniczym w kraju i stanowią bardzo ważny element w kalendarzu globtroterów. Nowy, bezpieczny  termin imprezy konsultujemy z prelegentami – podróżnikami, którzy większość roku spędzają na wyprawach poza granicami naszego kraju. Zostanie ogłoszony, gdy zapadnie satysfakcjonująca zarówno podróżników, jak i gości decyzja.

Kolosy to polskie nagrody za dokonania eksploracyjne. Przyznawane są każdego roku, począwszy od marca 2000. Wszystkie kolosowe nagrody, w tym Super Kolosy, są wręczone podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej imprezy podróżniczej w Europie.

Patrz też: Ryszard Pawłowski otrzyma Super Kolosa

źródło: FB Kolosy, gdynia.pl

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum