9 marca 2020 16:44

Koronawirus: najstarszy górski festiwal na świecie przełożony

Tej wiadomości można było się spodziewać. Organizatorzy Trento Film Festival, najstarszego festiwal górskiego na świecie, ogłosili przełożenie 68. edycji, która miała rozpocząć się 24 kwietnia br.

Koronawirus Trento Film Festival

Organizatorzy imprezy piszą:

W sytuacjach wyjątkowych, wymagających od wszystkich wielkiej odpowiedzialności, także nasz festiwal musi zrobić to, co należy. W związku z tym postanowiliśmy, że 68. edycja Trento Film Festival nie odbędzie się zgodnie z planem w dniach 25 kwietnia – 3 maja, ale zostanie przełożona na czas, gdy okoliczności pozwolą na jego zorganizowanie. Obecnie rozważamy termin.

We Włoszech odnotowywany jest obecnie dynamiczny wzrost zachorowań związanych z koronawirusem. Trento nie jest objęte pomarańczową strefą, oznaczającą kwarantannę dla mieszkańców. Jednak w samym mieście wykryto wirusa u 26 osób, czyli jak na razie więcej niż w całej Polsce.

Trento Film Festival po raz pierwszy został zorganizowany w 1952 roku przez władze Prowincji Trento i Club Alpino Italiano. Impreza odbywa się co roku na przełomie kwietnia i maja w Trydencie (wł. Trento), a jej główną częścią jest międzynarodowy konkurs filmów górskich i podróżniczych. Towarzyszą mu zawsze m.in. międzynarodowy przegląd wydawnictw górskich oraz wystawy i spotkania z wybitnymi ludźmi gór.

Źródło: Trento Film Festival
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum