8 marca 2020 17:49

Stefan Scarperi i drugie powtórzenie słynnego “Bügeleisen SD” 8C

Jeszcze 27 lutego Stefan Scarperi pisał o powtórzeniu, i to w zaledwie kilku próbach, wielkiego klasyka rejonu Maltatal – Bügeleisen 8B+. Teraz Włoch donosi o zrobieniu trudniejszej wersji Bügeleisen SD 8C.

Włoch na “Bügeleisen SD” 8C (fot. arch. Stefan Scarperi)

Już pokonanie oryginalnego Bügeleisen 8B+ może napawać dumą. To prawdziwa perełka Maltatalu, problem ceniony, a do tego uważany za bardzo solidny w swoim stopniu. Otworzył go jeszcze pod koniec 2001 roku Klem Loskot. W 2002 o pierwszym powtórzeniu poinformował Markus Bock (choć niektórzy wątpią w sukces Niemca). Na kolejne przejście trzeba było czekać do roku 2013, a padło ono łupem Nalle Hukkataivala. I to właśnie Fin rok później przeszedł Bügeleisen jeszcze raz, ale tym razem w bardziej honornej wersji – z siedzenia. Taki wariant zasługuje według niego na mocne 8C.

Stefan Scarperi, brązowy medalista Mistrzostw Europy z Innsbrucka 2015, jest dopiero trzecim szczęśliwcem na topie Bügeleisen SD. Przed nim, w 2015 roku, był Austriak Jakob Schubert. Trzeba dodać, że Scarperi odnalazł się w Maltatalu znakomicie, poza Bügeleisen padło szereg innych miejscowych klasyków, w tym Wrestling with an Alligator 8B (także Loskota, 1999) w stylu flesz.

Poniżej wysmakowane kilkanaście przechwytów na Bügeleisen SD. Na pierwszym filmie Nalle Hukkataival, a jeśli wolicie Jakoba Schuberta – film nr. 2:

Brunka
źródło: planetmountain.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum