26 marca 2020 11:22

Tradowy majstersztyk: Pete Whittaker i jego droga do “Recovery Drink” (FILM)

W sierpniu ubiegłego roku Pete Whittaker (z Tomem Randallem tworzą nierozłączny duet Wide Boyz) wspiął się na jedną z najtrudniejszych rysowych formacji na świecie – pokonał trada The Ricovery Drink na ścianie Profilveggen (Profile Wall) w rejonie Jossingfjord.

Poniżej droga do Recovery Drink na filmie Talo Martína. Whittakerowi w bojach towarzyszył, jak zawsze, Tom Randall. Brytyjczyk szykował się do przejścia bardzo skrupulatnie, a trwało to kilka sezonów. Po drodze były ostre treningi, obwody, sesje na kampusie, analizowanie błędów, drobiazgowe dopracowywanie patentów, no i oczywiście replika kluczowej sekwencji…

***

Pete Whittaker powtórzył drogę jako drugi. Niesamowitą linię w Jossingfjord jako pierwszy przeszedł w 2013 roku Belg Nicolas Fravresse. O pierwszym powtórzeniu świat usłyszał dopiero latem 2018. Na ponad 30-metrową, przewieszoną linię, prowadzącą systemem wąskich rys, wspiął się Daniel Jung. Niemiec poprawił jednocześnie styl, w jakim wspiął się Favresse, zakładając komplet kości od dołu. Belg co prawda osadził większość przelotów na prowadzeniu, ale zostawił kilka kostek w łatwiejszych miejscach, żeby po każdej próbie łatwiej było mu czyścić przewieszone partie.

Pete Whittaker na “Recovery Drink” (fot. Tristan Hobson)

Fajne chłopaki ;)

https://www.instagram.com/p/B-KeHIYJUW6/

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum