10 marca 2020 09:34

„Off the Wagon low start” 8C+ na limicie… Po trzecie przejście sięga Daniel Woods

Niedługo trzeba było czekać na trzecie przejście Off the Wagon w wersji low start 8C+. Tym razem z ekstremem doliny Bavona poradził sobie ten, który dysponuje jednym z najbardziej spektakularnych wykazów boulderowych na świecie – Daniel Woods.

Daniel Woods na „Off the Wagon low start” 8C+ (fot. Mary Mecklenburg)

„Jedno z najradośniejszych doświadczeń w boulderingu. Trudno zgrać siłę, precyzję i dokładność, które są potrzebne do przejścia” – pisze Woods. Na swoim profilu wymienia też tych, którzy zaznaczyli swój udział w powstaniu słynnej linii, począwszy od Dave’a Grahama i Chrisa Sharmy, którzy wymyślili Wagon Project.

Łatwiejszą wersję, ze stania, pierwszy przeszedł w 2012 roku Nalle Hukkataival. Fin wycenił ją na 8C, ale po powtórzeniach wycena ugruntowała się na poziomie 8B+. Natomiast po trudniejszą wersję, tę z niższym startem – wartą 8C+, postarał się jesienią 2018 roku 20-letni Shawn Raboutou. Tym samym odnotowano pierwszy tak trudny boulder w Szwajcarii. Drugie przejście to już koniec lutego tego roku i niezawodny James Webb.

James Webb:
Przy okazji najtrudniejszych szwajcarskich problemów… Na samym topie zaszła ostatnio jedna zmiana, bo oto jeden z najwyżej wycenionych krajowych ekstremów dość brutalnie potraktował przed kilkoma dniami Paul Robinson. Amerykanin przecenił REM Giuliano Cameroniego w Cresciano – z 8C+ zrobiło się 8B+.

Poza Off the Wagon SD taką cyfrę mają w Szwajcarii jeszcze Poison the Well w Brione i Drop a Line w Cousimbert. Pytanie, jak będzie po powtórzeniach…

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum