2 marca 2020 09:59

Nowość w Siuranie za 9a, a “kombinuje” Beto Rocasolano

Jeśli ktoś szuka nowej, trudnej nowości w Siuranie, znajdzie ją w sektorze La Capella. Beto Rocasolano poprowadził tam Jungle Night i zaproponował dla niej 9a.

https://www.instagram.com/tv/B9BU7qdotSz/?utm_source=ig_embed

Hiszpan, kojarzony z topowymi boulderami w kraju, tym razem postawił na wspinanie z liną. Nomen omen wybrał ścianę z niedługimi drogami o boulderowym charakterze. W sektorze La Capella otworzył Jungle Night – nowość przechodzi przez kluczowe miejsce Jungle Speed (znane 9a Daniela Junga, Hiszpan ma na koncie także tę drogę), po czym odbija w lewo do starego projektu Daniego Andrady (pod nazwą Last Night).

Jungle Night ma być jednak tylko przygrywką do głównego celu, jakim jest dla Hiszpana La Capella 9b. Nad drogą pracuje już od kilku sezonów. To krótka, 15-metrowa linia pokonana po raz pierwszy przez Adama Ondrę w 2011 roku. Ciąg boulderowych odcinków bez wyraźnego restu (zdaniem Ondry można je porównać do długiego problemu boulderowego w okolicach 8C) z trikową końcówką. Niedawno bardzo sprawnie z La Capellą uwinął się młody Brytyjczyk Wiliam Bosi, robiąc przy okazji trzecie powtórzenie – pierwszy był Stefano Ghisolfi, drugi Daniel Woods.

Tu Hiszpan na innym 9a, “Seta Total”, Cuenca 2019 (fot. Javi Pec)

Hiszpan nie zdradza oczywiście boulderingu. Także w Siuranie przeszedł kilka swoich projektów w sektorze Flojo, w tym: Bhai Jhi 8B/8B+ i Bhai Po 8B+.

Brunka
źródło: Desnivel
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum