11 marca 2020 09:47

Lutynia na zakończenie 2. Pucharu Polski w Drytoolingu – wyniki

W minioną sobotę 7 marca odbył się IV Otwarty Mityng Drytoolowy w Lutyni, który był jednocześnie ostatnia edycją 2. Pucharu  Polski w Drytoolingu. Pogoda pozwoliła zawodnikom na wspinanie, jednak z pewnością nikt by się nie obraził, gdyby zobaczył tego dnia choć trochę słońca. Podobnie jak rok temu ostatnia szansa na poprawienie swojej pozycji w ogólnym rankingu dostarczyła wspinaczom dreszczyku emocji.

Uczestnicy zawodów w Lutyni (fot. Kuźnia Szpeju)

***

Wyniki zawodów w Lutyni są następujące:

Panie

 1. Alicja Marzec (KW Opole)
 2. Anna Serwata (KW Kraków)
 3. Iwona Szkróbka (KW Katowice)

Panowie

 1. Michał Barabach (ŚKA)
 2. Marcin Juraszek (KW Kraków)
 3. Piotr Ścibor

Na podstawie sobotnich osiągnięć możliwe było końcowe podsumowanie 2. PPDT. W damskim gronie z równą ilością punktów walczyły o pierwsze miejsce Alicja i Ania, jednak zawodniczka KW Kraków uległa kontuzji podczas wspinania i musiała opuścić przed czasem plac boju. U panów konkurencja była większa i chętni do wskoczenia na podium musieli cisnąć do ostatnich minut.

Zwycięzcami 2 Pucharu Polski w Drytoolingu zostali:

Panie

 1. Alicja Marzec (KW Opole)
 2. Anna Serwata (KW Kraków)
 3. Iwona Szkróbka (KW Katowice)

Alicja Marzec i Iwona Szkróbka (fot. Kuźnia Szpeju)

Panowie

 1. Piotr Ścibor
 2. Marcin Juraszek (KW Kraków)
 3. Michał Barabach (ŚKA)

Podium męskie (fot. Kuźnia Szpeju)

Tym samym zakończyliśmy drugą już tego typu imprezę. W tym sezonie frekwencja była nieco niższa. Być może obecna kulejąca zima udzieliła się zawodnikom i osłabiła ich motywację. Niezależnie od powodu takiego stanu rzeczy mamy nadzieję zarówno na lepszą zimę, jak i liczniejszy Puchar w przyszłym sezonie.

Galerię zdjęć oraz ranking końcowy można zobaczyć na profilu FB Pucharu.

Dziękujemy bardzo wszystkim zawodnikom za rywalizację, a organizatorom za energię i czas poświęcony na przygotowanie poszczególnych edycji.

Sponsorami IV Otwartego Mityngu Drytoolowego w Lutyni byli: Gmina Lądek, Manaslu, K2 Arena,  Chicks&Sport, Milo, Kuźnia Szpeju.

Na końcu przede wszystkim dziękujemy sponsorom 2. Pucharu Polski  w Drytoolingu, markom: GRIVEL, AURA, KUŹNIA SZPEJU oraz POLSKIEMU ZWIĄZKOWI ALPINIZMU za sponsoring oraz objęcie patronatem organizacyjnym PPDT, natomiast portalowi wspinanie.pl za patronat medialny nad całym wydarzeniem.

Kuźnia Szpeju
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum