20 marca 2020 08:05

Koronawirus: kraje Ameryki Południowej zamykają parki narodowe

Koronawirus dotarł na wszystkie kontynenty, z falą zachorowań mierzą się także kraje Ameryki Południowej. Ich rządy podejmują decyzje analogiczne do tych, jakie nastąpiły w krajach europejskich – zamykane są parki narodowe i ściany wspinaczkowe.

Fitz Roy w Patagonii (fot. gearjunkie.com)

Władze argentyńskie wydały zakaz dostępu do kilku parków narodowych, w tym do Parku Narodowego Los Glaciares, w którym znajdują się najważniejsze szczyty Patagonii (np. Fitz Roy i Cerro Torre). Władze miasta El Calafate wydało decyzję o zamknięciu miasta dla turystów.

17 marca zamknięte są chilijskie parki Torres del Paine i Cueva del Milodon. Również w Brazylii zamknięto wszystkie parki narodowe. Turyści mają zkaz wstępu do takich popularnych miejsc trekkingowych i wspinaczkowych jak: Parque Nacional do Caparaó-MG, Parque Nacional da Serra do Itajaí-SC e Parque Nacional da Chapada Diamantina-BA i Parque Nacional do Itatiaia-RJ.

Właściciele głównych brazylijskich ścian wspinaczkowych dobrowolnie zamknęli je na początku tygodnia. Niektórzy operatorzy jeszcze przez kilka dniu odwlekali tę decyzję, ale ostatecznie także i oni dołączyli do reszty. Ściany zamknięto dobrowolnie nawet w części stanów, jeszcze niedotkniętych przez epidemię.

Źródło: blogdescalada.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum