24 marca 2020 09:47

Konkurs: najnowsza “Jura Północna” trafia do…

Pora na ogłoszenie zwycięzcy jurajskiego konkursu. Stawką był najnowszy przewodnik  “Jura Północna” autorstwa Grzegorza Rettingera (wyd. 3, 2020).

***

Jest nam bardzo miło, że wysłaliście do nas tyle różnych propozycji! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, bo poza krótszymi „strzałami” nie zabrakło także dłuższych historii związanych z ulubionym rejonem lub skałą, a nawet poetyckiej twórczości ;). Wybrać jedną, zwycięską odpowiedź było bardzo trudno, ale takie było założenie konkursu, a więc…

Zapytaliśmy Was o to:

Jaką skałę (i dlaczego) byście polecili znajomym, którzy nie byli jeszcze na Jurze Północnej?

Najnowszą „Jurę Północną” otrzymuje Rafał Samól, a poniżej jego propozycja:

Znajomym poleciłbym wizytę w równie malowniczej, co tajemniczej Dolinie Wiercicy. Otóż, spacerując w tamtejszym lesie, spotkać można czatującego pośród drzew samotnego Białego Psa. Grzywę jego przewieszoną Gejsza (VI.2) wachluje, zaś Hektor (VI.5) głaszcze go po szyi. Nawet sprzętu nie trzeba rozwieszać, bo jeden Ekspres (VI.4+) już wisi! I choć Mafiozo (VI.2) drapie go za uchem, a Mała Dziewczynka (VI.2+) ciągnie go za ogon, to wciąż tkwi skulony szykując się do Leśnego Skoku (VI.1+). A jeśli ktoś zechciałby poszukać imienia dla swego czworonoga, to niechaj wczyta się w topo, gdyż Paweł Haciski nazywał tam drogi po swoich własnych pupilach :).

Rafałowi gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę. Bądźcie czujni, bo już wkrótce na wspinanie.pl być może kolejna szansa na wygranie jurajskiego topo!

„Jura Północna. Przewodnik wspinaczkowy", Grzegorz Rettinger, wyd. 3, 2020

„Jura Północna. Przewodnik wspinaczkowy”, Grzegorz Rettinger, wyd. 3, 2020

Brunka

***

Najnowszą “Jurę Północną” możecie zamówić w księgarni wspinanie.pl.

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w podwójne, a nawet potrójne pakiety przewodników w bardzo atrakcyjnych cenach! W naszej księgarni znajdziecie:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum