13 marca 2020 16:28

Kolejne szczegóły dotyczące zmian w kalendarzu imprez IFSC

Koronawirus odmieniany jest dziś przez wszystkie przypadki. Nie da się ukryć, że epidemia zdominowała w ostatnich tygodniach naszą codzienność. Spowodowała też duże zmiany w kalendarzu dużych imprez wspinaczkowych (nie mówiąc o zamykaniu centrów wspinaczkowych i odwoływaniu lokalnych zawodów). Wczoraj pisaliśmy o przesunięciu Mistrzostw Europy w Moskwie i Mistrzostw Azji. Dziś poznaliśmy więcej konkretów.

Już jakiś czas temu postanowiono, że kwietniowe Puchary Świata w Wujiang (bouldering) i Chongqing (czasówki) nie odbędą się w planowanych terminach. Dziś IFSC wydało kolejne oświadczenie. W porozumieniu z narodowymi federacjami i lokalnymi komitetami organizacyjnymi zawodów podjęło następujące decyzje:

  1. Mistrzostwa Europy w Moskwie, początkowo zaplanowane na 20-27 marca, przełożone zostały na 15-22 czerwca br.
  2. Boulderowy Puchar Świata w Meiringen – początkowo zaplanowany na 3-4 kwietnia oraz Puchar Świata w Seulu w konkurencjach bouldering i na czas – zaplanowany na 8-10 maja odbędą się najprawdopodobniej między wrześniem a październikiem.
  3. IFSC ściśle współpracuje również z organizatorami cyklu zawodów Pucharu Europy i Pucharu Europy Juniorów, które miały się odbyć w kwietniu i maju. Ustalony zostanie nowy kalendarz.

Wciąż nieznana jest dokładna data odłożonych Mistrzostw Azji, brany pod uwagę jest czerwiec (początkowo mistrzostwa miały odbyć się na przełomie kwietnia i maja). To ważna decyzja dla tych, którzy walczą o awans olimpijski – bilet do Tokio zagwarantują sobie zwycięzcy imprezy. A mocnych kandydatów jest przynajmniej kilku…

Bez zmian odbędą się Mistrzostwa Afryki (19-22 marca) i Oceanii (28-29 marca).

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum