31 marca 2020 18:49

„Everest” – pięknie ilustrowana książka dla dzieci i młodzieży

Siedzimy w domu i gór możemy “dotykać” jedynie dzięki książkom i filmom. Wielu z nas także opiekuje się dziećmi, a dzieci w domu się nudzą… Fajnym urozmaiceniem i sposobem na zabicie nudy może być bogato ilustrowana książka „Everest” autorstwa Sangmy Francis i Liska Fenga.

„Everest”, Sangma Francis, Lisk Feng, 2019

„Everest”, Sangma Francis, Lisk Feng, 2019

„Everest” to zachwycająca, pięknie ilustrowana opowieść dla dzieci i młodzieży o górach, himalajskiej przyrodzie oraz historii i kulturze pogranicza Nepalu i Tybetu.

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 8+ i zasób wiedzy w niej zawarty jest naprawdę szeroki. Od geologii przez florę, faunę i kulturę tego rejonu. Wiele z 80 stron książki poświęcono także historii eksploracji najwyższej góry Ziemi, nie uciekając np. od tematu jej zaśmiecenia przez himalaistów.

Gdyby Everest mógł opowiadać?

Być może przypomniałby opowieści o dokazujących nad jego szczytem bogach albo wspominałby wyczyny śmiałków, którzy wyszli mu na spotkanie.

A może podzieliłby się swoimi troskami, wyszeptałby kilka gorzkich słów o lasach, które wycinamy u jego stóp, albo płakał nad lodowcami, które zniknęły z jego pleców?

Everest, choć zdaje się niewzruszony, jest częścią delikatnego systemu, do którego należy wszelkie życie na Ziemi – my również. To od nas zależy, jaką historię opowie nam Everest.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum