19 marca 2020 13:44

Czy Regatta Great Outdoors może równać się z najlepszymi?

Regatta Great Outdoors to rodzinna marka dla amatorów górskich przygód, która od 40 lat zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Już samo hasło “Rozpocznij z nami swoją przygodę” sugeruje, w jaki sposób pozycjonuje swoje produkty na rynku odzieży turystycznej. Od kilku sezonów produkuje także techniczne ubrania, wpasowujące się w miejskie trendy, tworząc tym samym ciekawą kolekcję lifestyle.

Co wartościowego znaleźć można w ofercie Regatty? Czy rzeczywiście tylko amatorzy znajdą coś dla siebie? Dziś przyjrzymy się technologiom i rozwiązaniom stosowanym przez Regattę oraz wybranym produktom z najnowszej kolekcji.

Technologie wodoodporne

Regatta opracowała swoje autorskie technologie wodoodporne, między innymi ISOTEX. Do wyboru oferuje membrany od 5000 do 15000 mm. Produkty z dodatkowym oznaczeniem Stretch uszyte są z rozciągliwych materiałów, niekrępujących ruchów podczas marszu. Jak sprawdzają się podczas szeroko pojętej turystyki? Poza kurtkami znaleźć je można w spodniach, akcesoriach turystycznych, a nawet namiotach. Membrany rzędu 10000 i 15000 mm znajdziemy w najwyższych modelach. Choć nie są to wysokie parametry dla profesjonalnej odzieży (Regatta wydaje się w ogóle nie iść tym torem) skutecznie chronią przed deszczem podczas okazjonalnego trekkingu.

Na uwagę zasługują spodnie trekkingowe z technologią ISOFLEX. Nie jest to w pełni wodoodporna technologia, odpycha zaledwie pierwsze krople wody dzięki specjalnemu repelentowi. Wykonane zostały za to ze splotu poliestru i elastanu, dzięki czemu szybko schną i nie przepuszczają wiatru. Dzięki wykorzystanym materiałom są bardzo elastyczne i wytrzymałe – w najbardziej newralgicznych miejscach wzmocnione zostały dodatkowym poliamidem. Podczas ruchu dobrze dopasowują się do ciała przez swoją elastyczność, ergonomiczne wstawki w kolanach i rozpinane u dołu nogawki.

(fot. materiały prasowe marki Regatta)

Ciekawą pozycją jest technologia ISOLITE i kolekcja Pack It. Membrana utrzymuje parametr wodoodporności na poziomie 5000 mm, więc wystarczy na lekki, nieprzewidziany deszcz. Kluczem są jednak produkty, w których zastosowano tę technologię. W skład kolekcji Pack It wchodzą lekkie i praktyczne produkty pakowane do małego woreczka – kurtki, spodnie ochronne, a nawet plecaki, torby i czapki. Idealne uzupełnienie każdej wycieczki.

(fot. materiały prasowe marki Regatta)

Kolekcja lifestyle

Warto wspomnieć o kolekcji lifestyle wpisującej się w motto firmy. Jak czytamy na stronie: „Dla nas liczy się codzienna aktywność. (…) wychodzisz z psem na spacer lub po prostu stoisz na przystanku? Regatta czeka na Ciebie. (…) Abyś mógł rozpocząć swoją przygodę. Już dzisiaj.” Dzisiaj to spora oferta odzieży na co dzień – bluz, koszulek, spodni i akcesoriów, ale przede wszystkim kurtek przeciwdeszczowych. Wszystkie kurtki z tej linii wykorzystują membranę ISOTEX 5000, a także powłokę hydrofobową DWR. Dzięki temu sprostają swojemu zadaniu w mieście, na przystanku i gdziekolwiek jesteście.

(fot. materiały prasowe marki Regatta)

Sprawdźcie nową kolekcję na: https://www.regatta.pl/

Informacja prasowa 

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum