Arena wspinaczkowa na Igrzyska w Tokio 2020 prawie gotowa

Główna arena wspinaczkowych zmagań na Igrzyska w Tokio 2020 prawie gotowa. W parku Aomi Urban Sports stanęły już ściany do prowadzenia i czasówek oraz panele boulderowe. A za olimpijskie konstrukcje odpowiada firma Entre-Prises Climbing Walls.

Tu będą walczyć w sierpniu o olimpijskie medale wspinacze:

Aomi Urban Sports Park. Tu będą walczyć o medale wspinacze (fot. IFSC)

(fot. IFSC)

Igrzyska planowo mają rozpocząć się 24 lipca i potrwać do 9 sierpnia, natomiast same konkurencje wspinaczkowe rozegrane zostaną w dniach 4-7 sierpnia. Prace nad budową sportowych obiektów cały czas trwają, i raczej nikt nie wierzy (a w zasadzie nie chce wierzyć), że olimpijski porządek może zostać poważnie zakłócony przez epidemię koronawirusa. Choć takie ryzyko zawsze istnieje, w takim przypadku impreza może zostać przełożona. Faktem pozostaje, że wiele imprez, w tym także sportowych, zostało w ostatnim czasie odwołanych, choćby halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które miały zostać rozegrane w marcu w Nankinie (Chiny).

Mimo obaw zawodnicy ostro trenują, w końcu to właśnie w Tokio będą mieli okazję zdobyć swój pierwszy olimpijski medal. Niedawno podczas panamerykańskich mistrzostw w kombinacji w Los Angeles kwalifikację olimpijską wywalczyło dwóch kolejnych wspinaczy – Kanadyjka Alannah Yip i Amerykanin Colin Duffy. Znamy już zatem 15 olimpijek i 15 olimpijczyków, wśród nich jest także Ola Mirosław.

Zanim jednak najważniejsza impreza sezonu, już w tym miesiącu zawodnicy najprawdopodobniej pojadą na Mistrzostwach Europy do Moskwy (rozegrany zostanie tam komplet konkurencji: prowadzenie, bouldering, czasówki, kombinacja). Zawody zaplanowano na 20-27 marca. W składzie polskiego zespołu znaleźli się: Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka,  Jakub Ziętek, Marcin Dzieński – wszyscy wystartują w trzech konkurencjach (czasówki, bouldering, prowadzenie), oraz Aleksandra Mirosław (czasówki). W teamie routesetterskim działać będzie Tomek Oleksy (odpowiedzialny za kształt boulderów).

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum