10 lutego 2020 15:00

Sébastien Bouin i na dokładkę “Catxasa” 9a+

Nie trzeba było długo czekać na kolejne przejście Sébastiena Bouina. Po zrobieniu Joe Mama 9a+ Francuz zapowiedział atak na Catxasę 9a+, i słowa dotrzymał.

Francuz w dachu Santa Linya – “Catxasa” (fot. Victor Alvarez Rodriguez)

Catxasa 9a (+) odhaczona, pisze Bouin. I komentuje:

Dwa dni po przejściu Joe Mama w Olianie (tego samego dnia w łańcuchu meldował się też Szwajcar Cédric Lachat – red.), udało mi się zrobić Catxasę w Santa Linya. Inny charakter, dużo większe przewieszenie. Lubię taki styl :). Używałem ochraniaczy na kolana, i sądzę, że droga jest z nimi trochę łatwiejsza.

Może czas na poważnie spróbować czegoś trudniejszego(…).

Francuz jest w fenomenalnej dyspozycji. Pokonywanie dziewiątkowych dróg wygląda w jego przypadku po prostu jak dobrze zaplanowany trening. A przecież z Catxasą musiał pomęczyć się nawet sam Adam Ondra (Czech ostatecznie poprowadził drogę w ubiegłym roku, więcej o tym przejściu tutaj).

Jako pierwszy Catxasę (linia jest wariantem startowym do Fabela pa la enmienda 9a) przeszedł w 2011 rok Chris Sharma, realizując tym samym projekt pomysłu swojego przyjaciela Daniego Andrady. W kolejnym sezonie drugie prowadzenie zrobił Ramón Julian Puigblanque. Drogę ma na koncie także Piotrek Schab (2018).

Brunka
źródło: FB Sébastien Bouin
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum