28 lutego 2020 09:24

Piotrek Schab przechodzi “Joe Mama” 9a+

Świetne wieści z katalońskich skał. Piotrek Schab (Patagonia, Scarpa, Black Diamond, KS Korona, Cube) poprowadził Joe Mama 9a+.

https://www.instagram.com/p/B9FW73lpU2c/

Nie tak dawno Joe Mama pokonana została podwójnie, tego samego dnia na drogę sektora Contrafort del Rumbau wspięli się Francuz Sébastien Bouin i Szwajcar Cédric Lachat. Teraz sięgnął po nią Piotrek Schab. To jedna z najpopularniejszych linii w rejonie (do Piotrka należy najprawdopodobniej dziesiąte powtórzenie), otwarta w 2016 roku przez Słoweńca Klemena Bečana, choć zaprojektowana przez Joe Kindera.

Piotrek zaczął kolekcjonować długie, trudne drogi w Olianie już w 2016 roku. Przeszedł wtedy Papichulo 9a+ (Chris Sharma 2008) – było to zresztą jego pierwsze 9a+. Ale przełomowy był zdecydowanie ubiegły sezon. Przyniósł nie tylko Pachamamę 9a+, drogę wyjątkowo mocną w swoim stopniu, ale przede wszystkim padło wówczas życiowe przejście – w kwietniu Piotrek wspiął się na Fight or Flight 9b Chrisa Sharmy (2011). O zmaganiach z drogą przeczytacie w rozmowie “Przejście, choć spodziewane, i tak zdawało się surrealistyczne”.

Na “Fight or Flight” 9b (fot. Marcin Szymkowski)

Piotrek mierzy coraz wyżej, i słusznie! Poniżej rzut oka na jego kolejny projekt – Perfecto Mundo 9b+ w Margalefie. “Perfecto Mundo to moje marzenie. Uwielbiam ten sektor, jak i cały Margalef. Głęboko wierzę w to, że jestem w stanie kiedyś zrobić drogę o takich trudnościach” – mówił w rozmowie z nami. Na drogę zamierza wrócić jesienią tego roku.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum