17 lutego 2020 14:25

Pierwszy wspinaczkowy projekt roku zrobiony. Daria Brylova i “La Mala” 8b

Co prawda u nas za oknem wiosna, ale skały lepsze mają chyba jednak Hiszpanie ;). Chulillę na lutowy pobyt wybrała między innymi Daria Brylova (KS Korona, Singing Rock Polska, EB Climbing, Agrest, Varapo), i już zdążyła wspiąć się na piękną, do tego niełatwą drogę.

Daria na drodze “La Mala” 8b, Chulilla (fot. Paul Passot)

Daria na swoim profiu FB pisze:

La Mala – pierwsze 8b w Chulilli, pierwszy wspinaczkowy projekt w 2020, pierwsza droga zapatentowana w przerwach pomiędzy siedzeniem przed laptopem i jedzeniem pomarańczy.

40 metrów pysznego wspinania, gdzie każdy ruch to perełka!

Work-climbing balance pełną parą.

Po takie długie i pyszne drogi Daria jeździła do Hiszpanii już wcześniej. Z tych trudniejszych padły między innymi: Ramadan 8b w Siuranie jeszcze w końcówce 2015 roku (pierwsza tak trudna linia Darii), dwa lata później Ixea 8b+ w Rodellarze, a w ubiegłym sezonie Marroncita 8b w Olianie.

Daria z powodzeniem startuje też w zawodach boulderowych. Na krajowym podwórku często widzimy ją na podium. Całkiem niedawno zwyciężyła w Kraków Bouder Contest podczas 17. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. O starcie w tej imprezie, i nie tylko, rozmawialiśmy z Darią w grudniu 2019 (wywiad dostępny TUTAJ). Natomiast tym roku na wysokim, 2. miejscu, kończyła świetnie obsadzone warszawskie zawody Crux Open.

Brunka
źródło: FB 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum