23 lutego 2020 17:55

Nowe amerykańskie 9a+. Jonathan Siegrist otwiera “One Hundred Proof”

Jonathan Siegrist donosi o nowej amerykańskiej 5.15a/9a+. W Mount Potosi (niedaleko Las Vegas) powstała droga One Hundred Proof.

https://www.instagram.com/p/B81bcvQlM7n/

Jonathan Siegrist znalazł nowy projekt w Mount Potosi. Tam gdzie rok wcześniej otworzył inne 9a+. O zrobionej wtedy All You Can Eat pisał: “koszmar wytrzymałości siłowej… albo marzenie… zależy, co ci się podoba”. Najświeższa propozycja Siegrista to podobnie długie i atletyczne wspinanie. Nowość jest trudniejszą wersją (dokładnie wyprostowaniem startu) pokonanej na początku lutego Smoke Wagon 9a (pierwsze przejście także należy do Siegrista).

Jonathan Siegrist podczas jednej z pierwszych prób na “Smoke Wagon”, styczeń 2020 (fot. Mike Hopkins)

„To jedna z najtrudniejszych dróg, po jakich się wspinałem w ostatnim czasie”: pisze o  All You Can Eat Amerykanin. A jak wygląda wspinanie w Clear Light Cave w Mount Potosi Siegrist prezentuje poniżej (na wspomnianej wyżej All You Can Eat):

Nawiązując do dorobku skalnego Siegrista, jest on naprawdę imponujący. Najbardziej dumny Jonathan może być z dwóch przejść. W 2018 wspiął się na monstrualne Jumbo Love 9b Clark Mountain – drogę Chrisa Sharmy z 2008 roku (słynny projekt należał do Randy’ego Leavitta) powtórzył dopiero jako drugi, po Ethanie Pringle. Drugie topowe osiągnięcie Siegrista to La Planta de Shiva 9b autorstwa Adama Ondry w Villanueva del Rosario. Tu z kolei padło trzecie powtórzenie (2019).

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum