6 lutego 2020 10:22

Nowa droga na Kościelcu: „Rest Day” M7+

16 stycznia br. Damian Granowski (KW Kraków, drytooling.com.pl) i Jan Kuczera (TOPR, szkoła HardRock-wspinanie) wytyczyli najprawdopodobniej nową drogę na na płn.-wsch. flance Kościelca – powstała Rest Day M7+.

„Rest Day” M7+ (oprac. Damian Granowski / drytooling.com.pl)

Na drytooling.com.pl:

Drogę pokonaliśmy w 9 godzin OS i można powiedzieć, że szukaliśmy nieco trudności, aczkolwiek jest całkiem logiczna i polecana na zimę :-). Droga oferuje 11 wyciągów (340 m) i zróżnicowane wspinanie. Dolne spiętrzenie jest dość kruche. Później skała jest lepsza i oferuje kilka ładnych wyciągów z wyceną do M7+. Zapraszamy do powtórzeń!

O kluczowym wyciągu, M7+ (45 m):

Mieliśmy wątpliwości co do wyceny: M7 czy M7+. Zdecydowaliśmy się na wyższą i jak ktoś powtórzy, to prosimy o weryfikację trudności. Startujemy małym zaciątkiem z rysą, która po chwili zacznie się delikatnie przewieszać. Wchodzimy do małego trawiastego zacięcie, a następnie można odbić za filarek delikatnie w lewo i już kilkanaście metrów łatwym terenem do grani (w pewnym momencie odbijamy w prawo). Stanowisko zakładamy na głazach w łatwiejszym terenie. Z tego miejsca w prawo do śnieżnego zacięcia. Około 150 metrów terenem turystycznym na wierzchołek.

Kluczowy wyciąg, start rysą w zacięciu (fot. Damian Granowski)

Szczegóły drogi, w tym opis wszystkich wyciągów, znajdziecie na stronie drytooling.com.pl.

źródło: drytooling.com.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum