28 lutego 2020 12:28

„Mission to Mars” – WI 13 Tima Emmetta i Klemena Premrla

Tim EmmetKlemen Premrl poprowadzili w Helmcken Falls kolejną niesamowitą linię. Masywnie wywieszona Mission to Mars otrzymała kosmiczną wycenę WI 13.

Helmcken Falls to miejsce wyjątkowe. Leży w Wells Gray Privincial Park w British Columbia, na północ od miasta Kamloops i jest to 140-metrowy wodospad na rzece Murtle. Wodospad natryskuje wodę na przewieszoną skałę, osadzając na niej niesamowite formacje – igły, grzyby, kule, frędzle itp.

40-metrowa Mission To Mars padła 9 lutego. Droga biegnie najbardziej przewieszoną częścią rejonu, a jest to przewieszenie naprawdę rzetelne i sięga 30 metrów. Mission To Mars jest wydłużeniem o 4 przeloty już istniejącej drogi Nadurra Durra.

Warto dodać, że wyceny w Helmcken Falls, mimo że lodowe, należy odnosić bardziej do skali drytoolowej. Oddają trudności techniczne związane ze wspinaniem.

Mission to Mars to kolejna droga zespołu Emmett – Premrl w Helmcken Falls. Panowie odwiedzają rejon regularnie, powtarzając istniejące linie i wytyczając własne: Clash of Titans WI 10/+ (2014), Interstellar Spice WI 12 (2016).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum