20 lutego 2020 11:30

Kto wystartuje w 1. edycji Pucharu Polski 2020 w prowadzeniu? Premierowe zawody sezonu już w najbliższy weekend

W weekend 29 lutego – 1 marca rozpoczną sezon startowy boulderowcy, na krakowskim Avatarze rozegrają pierwszą z trzech planowanych na ten rok edycji Pucharu Polski (patrz: Krak’em All 2020).* Tymczasem najbliższy weekend (22-23 lutego) będzie należał do speców od prowadzenia. Premierowe zawody odbędą się w Tarnowskich Górach.

***

Wczoraj zamknięte zostały listy startowe. W Centrum Wspinaczkowym Klif w Tarnowskich Górach powalczą i juniorzy (sobota 22 lutego) i seniorzy (23 lutego). Frekwencja nie jest jakoś nadzwyczajnie wysoka – u seniorów 18 zgłoszeń, w seniorek 15 – ale nie zabraknie krajowej czołówki. W stawce juniorskiej listy są już znacznie dłuższe. Pełny skład pod poniższymi linkami:

Najbliższe zawody (a także planowany na 28 lutego Puchar Polski na czas w Tarnowie i wspomniane boulderowe zawody Krak’em All) są ważne dla tych zawodniczek i zawodników, którzy chcieliby wystartować w Mistrzostwach Europy w Moskwie 20-27 marca. O kryteriach kwalifikacji przeczytacie na stronie PZA.

Także ubiegły sezon w prowadzeniu zawodnicy inaugurowali w Tarnowskich Górach. Wyniki tamtych zawodów TUTAJ.

Szczegóły Pucharu Polski 2020 na Klifie na FB zawodów.

***

*Trzy planowane na ten rok imprezy Pucharu Polski w boulderingu to wspomniany Kraków, Warszawa i Zakopane (ranga Mistrzostw Polski) – więcej szczegółów TUTAJ.

Brunka
źródło: PZA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum