23 lutego 2020 12:55

Laleczka Barbie promuje nowe sporty olimpijskie, w tym wspinaczkę sportową

Komitet Olimpijski szuka nowych dróg na zaangażowanie młodej publiczności w spektakl pod tytułem Igrzyska Olimpijskie. Jednym ze sposobów było włączenie młodych sportów, w tym wspinaczki sportowej, do programu. Ale na tym nie koniec, powstała pierwsza olimpijska kolekcja zabawek Barbie związana z tegorocznymi Igrzyskami w Tokio.

Złote medalistki w kolekcji Barbie firmy Mattel

Złote medalistki w kolekcji Barbie firmy Mattel

Barbie mają promować nowe sporty olimpijskie

Barbie mają promować nowe sporty olimpijskie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC) ogłosił powstanie pierwszej kolekcji lalek związanej z Igrzyskami w Tokio. Kolekcja powstała w związku z umową licencyjną zawiązaną z firmą Mattel.

Zestaw ze wspinaczkową Barbie

Zestaw olimpijski ze wspinaczkową Barbie

Pięć Barbie reprezentuje pięć nowych sportów włączonych do programu Igrzysk w Tokio: baseball/softball, wspinaczka sportowa, karate, skateboarding i surfing. Laleczki są wyposażone w akcesoria związane z tymi dyscyplinami.

Z punktu widzenia dydaktycznego można mieć pewne obiekcje co do projektu wspinaczkowej barbie. Choćby rozwiązanie łącznika uprzęży, czy sposobu użycia kubka na oficjalnym zdjęciu. Przecież czym skorupka za młodu nasiąknie…

Wspinaczkowa Barbie

Wspinaczkowa Barbie

Timo Lumme, dyrektor zarządzający z ramienia IOC tak uzasadnia wprowadzenie kolekcji:

…ta nowa współpraca licencyjna z firmą Mattel, to wspaniały sposób na zaangażowanie ważnej części odbiorców, naszych najmłodszych fanów i ich rodzin, by poprzez tej wysokiej jakości produkty związać ich z olimpijskim brandem i wartościami.

Źródło: olympic.org
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum