25 lutego 2020 10:00

Jonatan Flor jako pierwszy powtarza “Circo Ibérico” 9a+ w Cuence

Wszystko wskazuje na to, że Jonatan Flor będzie mierzył w tym sezonie podobnie wysoko jak w poprzednim (rok 2019 to pasmo sukcesów Hiszpana, na czele z dwiema drogami 9b). Najnowsze wieści napływają z rejonu Cuenca, gdzie padło pierwsze powtórzenie Circo Ibérico 9a+.

Hiszpan na „Circo Ibérico” 9a+ (fot. JAPH Imagenes)

***

Jonatan Flor:

Po wielu próbach, kończących się lotem z ostatniego ruchu, nie mogę uwierzyć, że tym razem się udało(…).

Flor zrobił dopiero pierwsze powtórzenie drogi. Circo Ibérico, biegnące w sektorze Rincón de la Ermita, powstawało na raty – najpierw część projektu obił José Rodríguez, a kilka lat temu prace dokończyli José Luis Palao i Luis Alfonso Félix. Z kolei pierwsze przejście zgarnął jesienią 2018 roku Jorge Díaz-Rullo.

W Cuence, także w sektorze Rincón de la Ermita, czeka na Jonatana Flora inne 9a+, 30-metrowe Following the Leader autorstwa Pablo Barbero (2014) – ponoć po ukruszeniu kilku chwytów może być jeszcze trudniej. To linia, na którą Hiszpan poluje już od pewnego czasu. W planach ma też La Ramblę w Siuranie.

Na filmie być może przyszła zdobycz Flora – Following the Leader 9a+, wspina się Ramonet (2. przejście, 2015):

Niedawno pisaliśmy o drodze Nigga 9a w rejonie Sella. Pierwsze przejście ponad 30-metrowej, płytowej linii należy właśnie do Jonatana Flora.

*Dwie wspomniane 9b Hiszpana z ubiegłego roku to: Apocalipsis de la Gioconda (pierwsze przejście) i Ali Hulk Extension Total sit start, obie w Rodellarze.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum