27 lutego 2020 09:46

James Webb zaklepuje drugie przejście “Off the Wagon low start” 8C+

Padło drugie przejście Off the Wagon w wersji low start 8C+, jednego z najtrudniejszych szwajcarskich problemów. A ekstrem z dolinie Bavona powtórzył nie kto inny jak prze(mocarz) James Webb.

Na niezawodnym kanale Mellow topowe przejście Jamesa Webba w Bavonie:

O Off the Wagon słyszał pewnie każdy topowy boulderowiec (charakterystyczny obrazek z ustawionym pod baldem wozem). Tę łatwiejszą wersję – ze stania, pomysłu Dave’a Grahama i Chrisa Sharmy – jako pierwszy przeszedł w 2012 Nalle Hukkataival (dał 8C, potem stanęło na 8B+, ale Fin już na początku pisał: „liczby na bok, ten boulder jest czymś naprawdę wyjątkowym”). Trudniejsza wersja, z niższym startem, to już zasługa Shawna Raboutou. A na pierwsze powtórzenie taki wariant czekał od jesieni 2018 roku.

Jimmy Webb wersję 8B+ zrobił już w 2013, z trudniejszą zmagał się bez powodzenia w ubiegłym sezonie, tym razem wszystko zagrało perfekcyjnie.

https://www.instagram.com/p/B9C7aUhhE1h/

 

Amerykanin ma też własne 8C+ w Szwajcarii. W ubiegłym roku sfinalizował stary projekt w Chironico – powstała wówczas EphyraI Off the Wagon low start i Ephyra to jedne z kilku najtrudniejszych boulderów w krajuobok Poison the Well w Brione i REM (wariant do Dreamtime) w Cresciano, oba z pierwszym przejściem Giuliano Cameroniego. No i jest jeszcze Pirmin Bertle ze swoim trawersującym Drop a Line w Cousimbert…

Brunka
źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum