2 lutego 2020 17:45

Filmowo: James Webb walczący na “Lucid Dreaming” 8C

Na początku stycznia tego roku James Webb przeszedł Lucid Dreaming 8C w Bishop. Mimo że Amerykanin to jeden z najsilniejszych i najskuteczniejszych boulderowców na świecie, akurat z tym problemem zaprzyjaźniał się dość długo…

James Webb na Lucid Dreaming” 8C (kadr z filmu)

Około 15-ruchowy Lucid Dreaming Paula Robinsona to nie była linia w stylu Webba. Przyznaje to sam Amerykanin, który na krawądkach nigdy nie czuł się komfortowo. Tymczasem najtrudniejsze na highballu jest właśnie kilka krawądkowych przechwytów na starcie.

Po 9 dniach słynny higball wreszcie padł łupem Amerykanina. Na filmie (kanał Mellow) walka na kluczowych przechwytach i niepoddający się Jimmy Webb, który po przejściu pisał między innymi: „wiele się dzięki temu doświadczeniu nauczyłem, a najważniejsze jest to, by zawsze próbować i nigdy nie unikać wyzwania tylko dlatego, że uważasz, że nie potrafisz czegoś zrobić”.

Paul Robinson wytyczył Lucid Dreaming na Grandpa Peabody w Bishop 10 lat temu. Do tej pory highball powtórzyła zaledwie garstka wspinaczy. Webb znalazł się w towarzystwie swojego rodaka Daniela Woodsa (pierwsze powtórzenie, 2014), Niemca Alexa Megosa (2015) i Japończyka Toru Nakajimy (2017).

Brunka
źródło: Mellow

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum