7 lutego 2020 10:11

Filmowo i nie tylko: tym razem w roli głównej Clément Lechaptois

Normą są dziś filmiki z przejść boulderowych (z liną zresztą też). W sieci pojawiają się gorsze i lepsze pomysły, natomiast zawsze dobre są produkcje Mellow. Odkopujemy jedną z takich filmowych etiud – Clément Lechaptois na Foundation’s Edge 8C.

Poniżej zgrabnie zmontowane wideo z prób i przejścia przez Francuza Foundation’s Edge 8C:

Clément Lechaptois pokonał Fundation’s Edge jesienią ubiegłego roku. Boulder znajduje się w Fionnay, w Szwajcarii (kanton Valais). Około 20 przechwytów w doskonałej, granitowej skale prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. To dzieło Dave’a Grahama z 2013 roku, a Lechaptois zrobił prawdopodobnie dopiero drugie powtórzenie, po Shawnie Raboutou (2018).

Clément Lechaptois na “Foundation’s Edge” 8C (fot. arch. C. Lechaptois)

To było w październiku 2019, natomiast dwie złote rybki Francuzowi udało się złapać już w styczniu tego roku. Padły wtedy między innymi dwie sławy, dwa symbole wspinania, które pewnie każdy boulderowiec i „linowiec” chciałby na swoim koncie mieć: Dreamtime Freda Nicole’a w Cresciano (pierwsze 8C na świecie, potem wycena się zmieniała, według niektórych 8B+, innych 8C, 2000) i Azincourt Bena Moona w Buoux (pierwsze francuskie 8c, druga tak trudna droga na świecie, 1989).

Clément Lechaptois i nocna sesja na “Dreamtime” (fot. Marine Thevenet)

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum