10 lutego 2020 09:46

Batura Sar: obóz 2 założony

W niedzielę 9 lutego trzyosobowy zespół wyprawy programu Polski Himalaizm Zimowy na Baturę założył obóz 2 na wysokości 5930 metrów. Wszyscy uczestnicy wyprawy spędzili już noc powyżej 5000 metrów.

Miejsce obozu 2 (fot. Wojciech Flaczyński / PHZ)

Od początku tygodnia działania uczestników wyprawy koncentrowały się na wytyczeniu drogi i niezbędnym zaopatrzeniu docelowego obozu 2. W środę 5 lutego dwuosobowy zespół – Piotr Tomala i Oswald Rodrigo Pereira – wyniósł na wysokość 5150 metrów sprzęt niezbędny do założenia C2 i i spędził noc na tej wysokości. Następnego dnia do góry ruszył kolejny zespół – Wojciech Flaczyński, Marco Schwidergall i Filip Babicz. Wspinacze spędzili noc w C1, a następnego dnia przetorowali drogę do wysokości 5800 metrów.

Obóz 1 na wysokości 5150 m (fot. Piotr Tomala / PHZ)

Marco Schwidergall powyżej obozu 1 (fot. Wojchech Flaczyński / PHZ)

W sobotę 8 lutego z Bazy w kierunku CI wyszło trzech himalaistów. Rafał Fronia, Mariusz Hatala i Kacper Kłoda po nocy w Obozie I wyruszyli do góry i założyli Obóz II na wysokości 5930 metrów nad poziomem morza.

Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, w najbliższych dniach działania wyprawy skoncentrują się na wytyczeniu drogi i dostarczeniu sprzętu, który posłuży do postawienia Obozu III.

Informacja prasowa

Więcej o celach wyprawy w wywiadzie z kierownikiem ekspedycji: Piotr Tomala o Batura Sar: „cel jest ambitny, ale wykonalny”.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum