21 lutego 2020 08:34

8. Gry Drytoolowe o Kaziową Igłę w nowym rejonie DachBeton. Ruszyły zapisy

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny serdecznie zaprasza wszystkich miłośników wspinaczki zimowej na 8. Gry Drytoolowe o Kaziową Igłę, które zostaną rozegrane w świeżo przygotowanym industrialnym rejonie DachBeton.

 

Tradycyjnie impreza ma na celu integrację środowiska, a dodatkowo zawody rozegrane w sobotę 29 lutego będą stanowić część Pucharu Polski w Drytoolingu 2019/2020.

Dla startujących przygotowanych zostanie około 20 dróg o trudnościach od około D5- do D10(?) – kilka dróg to ciągle projekty bez pierwszego przejścia. Tradycyjnie zawodnicy będą mogli posilić się żurkiem i kiełbasą z ogniska.

Lokalizacja obiektu jest już dostępna, jednak prosimy powstrzymać się od wspinania tamże do dnia zawodów :).

Wszystkie informacje dotyczące zasad oraz punktacji zostaną przekazane podczas rozpoczęcia zaplanowanego na godzinę 10:00.

Wpisowe 20 zł (płatne na miejscu w dniu zawodów)

Chętnych zachęcamy do skorzystania z formularza zapisów.

Sprzęt

Należy przywieźć własną linę dynamiczną, długość 35 m jest wystarczająca (dla zapominalskich będzie kilka sznurków w rezerwie). Obowiązkowy kask, raki – zalecane monopointy, z dwoma zębami będzie naprawdę ciężko.

Dodatkowo warto wyposażyć się w okulary ochronne gdyż drobinki betonu lubią wpadać w oczy w najmniej oczekiwanym momencie.

Dojazd

DachBeton można znaleźć na mapach Google poprzez wpisanie frazy “ruiny nieukończonej elektrowni wodnej w Stykowie”. UWAGA! Google prowadzi do miejsca po drugiej stronie torów.

Rejon zlokalizowany jest niedaleko rejonu boulderowego w Brodach Iłżeckich.

Jadąc z Krakowa lub Warszawy drogą S7, zjeżdżamy w Skarżysku i kierujemy się drogą 42 na Starachowice, a następnie Ostrowiec Św. W miejscowości Styków skręcamy w lewo (kierunku Adamów), by następnie po koło 1 km (za mostkiem) znów skręcić w lewo (kierunek Dziurów). Kontynuujemy prosto, by tuż przed przejazdem kolejowym skręcić w prawo na parking, z którego czeka nas jeszcze dwuminutowy spacer pod betonowe konstrukcje DachBetonu.

W przypadku pytań lub jakichkolwiek wątpliwości można pisać na: federowiczmar@gmail.com

Zapraszamy serdecznie
Świętokrzyski Klub Alpinistyczny
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum