19 stycznia 2020 16:08

Trójmiasto na bis. Krzysiek Gołębiowski prowadzi “Mind Control” 8c

Spodobała się Oliana Krzyśkowi Gołębiowskiemu. Jesienią ubiegłego roku poprowadził tam Fish Eye 8c. A jeśli zrobi się jeden klasyk rejonu, to dlaczego nie sięgnąć po następny? No to sięgnął :).

Krzysiek na “Mind Control” 8c (fot. Emilia Gruszewska)

Dróg w Olianie nie trzeba chyba nikomu specjalnie rekomendować. Jeśli ktoś lubi długie, piękne i trudne wspinanie to z pewnością będzie często wracać do katalońskiego rejonu. Krzysiek wrócił po Mind Control 8c (oryginalnie linia wyceniona była na 8c+, później spadła do 8c) Chrisa Sharmy. Zresztą pierwsze próby oddał na drodze związany liną właśnie z autorem.

Krzysiek po Mind Control wspinał się już pewniej niż po wspomnianej Fish Eye. Zresztą to właśnie Mind Control odczuł jako łatwiejszą z tych dwóch dróg. Czwarty dzień wspinania z rzędu, pełne słońce i sukces… Tylko pogratulować! To zarazem jego trzecia droga 8c, pierwsza była Fabelita w Santa Linya.

Krzysiek jest jednym z tych wspinaczy, którzy wspierają działającą od 2013 roku inicjatywę Climbers Against Cancer (CAC). Jej inicjatorem był John Ellison. Celem akcji jest zwiększenie świadomości choroby wśród społeczności wspinaczkowej i gromadzenie środków mających wspierać badania nad rakiem. Zajrzyjcie czasem na stronę akcji: https://www.climbersagainstcancer.org/.

PS Specjalne podziękowania od Krzyśka dla Maćka Oczko za pomoc w treningu.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Gratulacje [2]
    Gratulacje Bubson ! Trójmiasto rulez :)

    19-01-2020
    Mirek Sz.