2 stycznia 2020 10:49

Simone i Tamara w bazie. Jost Kobusch i ekipa Urubki już działają

Zimowa kampania rozpoczęta. Na Mount Evereście, Broad Beaku i Gasherbrumach już działają wspinacze żądni mroźnych wrażeń.

Punkt osiągnięty przez Josta (fot. altitude.news)

Punkt osiągnięty przez Josta (fot. altitude.news)

Mount Everest

Jost Kobusch na razie walczy o osiągnięcie przełęczy Lho la (6026 m). Jak wskazują odczyty trackera GPS już dwukrotnie dotarł na wysokość ok. 5500 metrów, aklimatyzując się i zapewne transportując sprzęt. Niemiec planuje zdobyć Mount Everest samotnie i bez korzystania z tlenu z butli. Wspina się drogą wiodącą Kuluarem Hornbeina, która biegnie właśnie przez przełęcz Lho la.

Denis Urubko w bazie (fot. FB Denis Urubko)

Denis Urubko w bazie i z orzełkiem na piersi (fot. FB Denis Urubko)

Broad Peak

Na Broad Peaku działają Denis UrubkoDon Bowie oraz Lotta Hintsa.  Ekipa zmaga się z problemami zdrowotnymi. Najpierw na antybiotykach był Don, teraz z chorobą walczy Lotta. Zespół ma pierwsze wyjścia z bazy. Denis doszedł do 5100 m i zostawił depozyt.  Dzisiaj Denis i Don zamierzają osiągnąć wysokość obozu 1.

Ekipa Moro w bazie pod Gasherbrumami (fot. FB Simone Moro)

Ekipa Moro w bazie pod Gasherbrumami (fot. FB Simone Moro)

Gasherbrum I

Wyprawa Simone Moro i Tamary Lunger dotarła wczoraj do bazy pod Gasherbrumem. Choć wspinaczkę na górze będą zaczynać później niż inni, to należy pamiętać, że mają nadzieję na bycie już zaaklimatyzowanymi. Oboje uczestniczyli przez kilka tygodni w programie badawczym, który miał im ją zapewnić, patrz news.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum