23 stycznia 2020 08:16

„Rozmowy o Evereście” – już gotowe na 40. rocznicę!

W sprzedaży dostępne jest już nowe, poszerzone wydanie „Rozmów o Evereście”. To książka Jacka Żakowskiego, który 40 lat temu przeprowadził wywiad z Krzysztofem Wielickim i Leszkiem Cichym, pierwszymi zimowymi zdobywcami najwyższej góry Ziemi.

„Rozmowy o Evereście”, Jacek Żakowski, Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, 2019

„Rozmowy o Evereście”, Jacek Żakowski, Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, 2019

17 lutego 1980 roku wszystkie agencje świata podały wiadomość: “Polacy jako pierwsi osiągnęli zimą najwyższy punkt kuli ziemskiej.” Niespełna trzydziestoletni wówczas Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy jako pierwsi ludzie w historii zdobyli zimą ośmiotysięcznik i to od razu najwyższy, dając początek nowej epoce w dziejach himalaizmu. To właśnie wtedy polskich wspinaczy zaczęto nazywać mianem Lodowych Wojowników. Nigdy wcześniej w historii polskiego alpinizmu żadna wyprawa nie cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem jak ta – zimowa wyprawa na Mount Everest.

Utrwalony na taśmie ponad trzydziestogodzinny wywiad świeżo upieczonego wówczas absolwenta dziennikarstwa Jacka Żakowskiego z Krzysztofem Wielickim i Leszkiem Cichym jest absolutnie unikatowym materiałem, zapisem szczerych i pełnych emocji opowieści o wyprawie, o ludziach, górach i niezwykłych czasach, w jakich przyszło im żyć. Przelany na papier stanowi pasjonującą lekturę, która trafiła do rąk czytelników po raz pierwszy w 1982 roku. Obecne wydanie uzupełnione jest o dodatkowy rozdział, w którym cała trójka po czterdziestu latach ponownie powraca we wspomnieniach na szczyt Mount Everestu.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.

To już druga w tym roku pozycja związana z 40. rocznicą polskiego wejścia na Mount Everest. Przed kilkunastoma dniami ukazała się książka „Gdyby to nie był Everest…”.

„Gdyby to nie był Everest...”, Leszek Cichy, Piotr Trybalski, 2020

„Gdyby to nie był Everest…”, Leszek Cichy, Piotr Trybalski, 2020
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum