24 stycznia 2020 15:16

Rock’N’Wall rozkołysał Rzeszów – relacja

Dla działającej od pół roku, największej na Podkarpaciu ściany wspinaczkowej FlyWall, nie były to pierwsze zawody. Jednak to nie cykliczna Buldermania, a właśnie impreza Rock’N’Wall ma stać się ogólnopolską wizytówką rzeszowskiego obiektu. Zaczęło się z przytupem.

Rock’N’Wall (fot. Maciej Brzana / Foto Kreation)

Fachowy routesetting w osobach Tomka Oleksego, Ola Romanowskiego i Krzyśka Szalachy przyciągnął na boulderowy panel FlyWalla 120 startujących, którzy w czterech grupach walczyli o 12 miejsc w finale. Po eliminacjach, w których do pokonania było 25 problemów, prowadzili medaliści Mistrzostw Europy z Zakopanego: Irina Kuzmenko i Vadim Timonow. Rosjanie jako jedyni w stawce pokonali wszystkie bouldery eliminacji i jak się okazało potem, także seria finałowa potwierdziła ich dominację.

Finalistki i finaliści (fot. Maciej Brzana / Foto Kreation)

Wśród pań Irina była właściwie poza konkurencją. Rozpoczęła od dwóch onsajtów i ostatecznie tylko trzeci problem wymagał poprawek. Poza tym mieszkanka Sankt Petersburga zaliczyła wszystkie cztery TOPy. Za plecami Rosjanki piękną walkę o drugie miejsce stoczyły Gosia Rudzińska i Jadzia Szkatuła. Gośka wskoczyła na drugi stopień podium dzięki onsajtowi na „czwórce”. Wcześniej euforię trybun wzbudziła Jadzia, która już w „kradzionym czasie” i do tego za jedenastą wstawką zatopowała na efektownej „trójce”. Pozostałe finalistki dostały niezłą szkołę od chwytowych. Można powiedzieć, że dla Moniki, Asi i szesnastoletniej rzeszowianki Ani Balickiej, to właśnie awans do finału był sukcesem na Rock’N’Wall.

Trzeci na podium Adrian Cmiała (fot. Maciej Brzana / Foto Kreation)

Wśród panów walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Choć po spektakularnym onsajcie Vadima na „jedynce” powiało grozą. Jednak TOPy Romka Batsenki i Adriana Chmiały na tym problemie oraz jedyny TOP na połogiej „dwójce” w wykonaniu Kamila Ferenca sprawiły, że aż czwórka zawodników pozostawała w grze. Na trójce, choć zabrakło TOPów, to nie zabrakło emocji. Aż czterech zawodników klepało w pobliżu TOPu, a efektowna sekwencja na rękach w dachu z obrotem twarzą do ekspozycji rozgrzała publikę. Wszystko zdecydowało się na koordynacyjnym skoku na „czwórce”. Kamil, Piotrek i Adrian byli blisko, ale to tutaj swój wielki potencjał pokazał mistrz Polski Jakub Ziętek. Ostatecznie przegrał podium próbami. O zwycięstwo zawalczył Roman Batsenko. Jego TOP na „czwórce” sprawił, że liderujący od początku Vadim też musiał zatopować. Rosjanin pięknie zawalczył i ostatecznie triumfował dzięki liczbie prób do TOPu.

Na Rock’n’Wall wszystko zagrało. Ściana, setting, publiczność, oprawa i do tego dramaturgia sportowej rywalizacji złożyły się na bardzo udaną imprezę.

Rafał Nowak

Galeria zdjęć z zawodów (z eliminacji) dostępna na FB Foto Kreation.

Wyniki Rock’n’Wall – ściana FlyWall Rzeszów, 18 stycznia 2020

Kobiety

 1. Irina Kuzmenko (St. Petersbburg, Rosja) 4t6 4z6
 2. Małgorzata Rudzińska (Cube, Korona Kraków) 1t1 3z8
 3. Jadwiga Szkatuła (Avatar Kraków) 1t11 3z13
 4. Monika Szumańska (Kraków) 0t 2z12
 5. Joanna Stąporek (Boulder Zone Nowy Sącz) 0t 1z1
 6. Anna Balicka (RKW Rzeszów) 0t 0z

Mężczyźni

 1. Vadim Timonow (St. Petersbburg, Rosja) 2t7 4z8
 2. Roman Batsenko (Korona Kraków) 2t8 4z9
 3. Adrian Chmiała (Cube, Korona Kraków) 1t4 3z6
 4. Jakub Ziętek (KW Bielsko-Biała) 1t7 3z12
 5. Kamil Ferenc (Korona Kraków) 1t3 1z2
 6. Piotr Czarnecki (Korona Kraków) 0t 3z8
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum