23 stycznia 2020 15:49

Puchar Polski w Drytoolingu 2019/2020 – garść informacji

Ponad miesiąc po pierwszej edycji Pucharu Polski w Drytoolungu “Scout Drytool Cup” w Częstochowie nadchodzi edycja druga, której organizatorem jest Klub Wysokogórski Kraków. Zarazem to już kolejny rok krakowskich zmagań w Zimnym Dole, gdzie zawodnicy ponownie zmierzą się z drogami znanymi z zeszłego roku – można więc poprawić swoje osiągi. Kto nie uczestniczył w zeszłorocznych „Mroźnych Ostrzach”, ma jeszcze kilka chwil na patentowanie – zawody odbędą się 1 lutego. Więcej informacji o zapisach i samych zawodach TUTAJ oraz na FB KW Kraków.

Kto chciałby popróbować nowości i powspinać się w całkiem nowych okolicznościach przyrody, w tym nieożywionej, będzie miał taką okazję 29 lutego podczas trzecich pucharowych zawodów „DachBeton”. Jeśli ta nazwa brzmi dla Was znajomo, to już wiecie, że chodzi o świętokrzyskie klimaty. Nieodżałowany „DasBeton” zastąpi bowiem w tym roku świeżutki i mało komu znany rejon „DachBeton”, odnośnie którego do ostatniego momentu obowiązuje „omerta” :-). Możecie więc liczyć na całkiem nowe doznania i zero patentowania. Solidny przyblok i spory zapas w „kaczkach” wskazany.

Tak jak i w poprzednim sezonie, PPDT zostanie domknięty zawodami w „Skalnym Wąwozie”, organizowanymi przez KW Opole. I w tym przypadku pojawią się nowe drogi. Szczegółowe informacje będziemy podawać na bieżąco.

Mroźne Ostrza 2019 (fot. Ula Brewczyńska-Wiktor)

Niestety planowane na 15 lutego zawody „Złota Góra” w Częstochowie zostały odwołane przez organizatorów, co zmniejszyło ilość edycji PPDT do czterech.  Przepraszamy wszystkich zawodników za zmianę planów.

Na końcu chcieliśmy podziękować naszym sponsorom, bez których przeprowadzenie tak sympatycznej, mamy nadzieję :), imprezy jak Puchar Polski w Drytoolingu byłoby niemożliwe. Dziękujemy bardzo markom: Aura, Grivel, Kuźnia Szpeju oraz Polskiemu Związkowi Alpinizmu! O rozgłos dba niezawodnie portal Wspinanie.pl.

Pamiętajcie, że istotnym elementem uzyskania dobrego wyniku w Pucharze jest uczestnictwo we wszystkich edycjach. Zapraszamy!

Kuźnia Szpeju

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum