2 stycznia 2020 15:57

Morawski “Iceberg” 8C Martina Stráníka

„5 dni pracy, 16 trudnych ruchów bez restu, niesamowite warunki i świetny skok w 2020 rok” – tak o swoim najnowszym boulderowym przejściu napisał Martin Stráník. A nowość nazywa się Iceberg i wyceniona została przez Czecha na 8C.

Martin Stráník na “Iceberg” 8C (fot. arch. M. Stráník)

Iceberg znajduje się w rejonie Holštejn. Na Morawach większość (jeśli nie wszystkie) najtrudniejszych boulderów należy albo do Adama Ondry albo właśnie Martina Stráníka. Tym razem pierwszy był Stráník, ale można się spodziewać szybkiej wersyfikacji w wykonaniu sławnego rodaka.

Tylko w ubiegłym roku Stráník powtórzył dwa morawskie problemy 8C autorstwa Ondry, przy okazji zrobił to jako pierwszy. Dopiero po ośmiu latach od premierowego przejścia powtórzenia doczekało się Pata ledovce w Holštejnie, a nieco później w tym samym rejonie padł Drift. Martin dołożył też coś od siebie – latem 2019 w Sloup powstał Ghost Rider 8C (może nawet więcej).  Autorski dopisek brzmiał:jeden z moich najtrudniejszych projektów na Morawach”. Trudności docenił Adam Ondra , który jako pierwszy (i jak dotąd jedyny) powtórzył problem kolegi.

Martin Stráník i Drift 8C:

Pytanie, kiedy wreszcie drugiego przejścia doczeka się najbardziej ambitny morawski problem bez liny – Terranova 8C+ Adama Ondry (2011). Choć “trawers po mikro chwytach i właściwie bez stopni” nie brzmi zbyt zachęcająco…

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum