12 stycznia 2020 16:11

Lodowy Puchar Świata w Cheongsong dla Rosjan

W Cheongsong rozegrano drugą edycję Lodowego Pucharu Świata 2020. Z przebiegu zawodów może cieszyć się rosyjska ekipa, ich zawodnicy zebrali komplet złotych medali. Polski skład był szerszy niż tydzień temu i najlepiej wspinała się Olga Kosek, która ponownie wywalczyła 13. miejsce.

W Korei, poza Olgą, zjawiło się aż dwóch naszych reprezentantów. W zawodach pucharowych po raz pierwszy wystartował Aleksander Huszczo. Debiutancki start zaowocował 34. miejscem. Mający już za sobą wiele pucharowych szlifów Jan Mondzelewski wywalczył 38. lokatę.

Polska reprezentacja w Korei: Jan Mondzelewski, Olga Kosek i Aleksander Huszczo (fot. FB. Olga Kosek)

Polska reprezentacja w Korei: Jan Mondzelewski, Olga Kosek i Aleksander Huszczo (fot. FB. Olga Kosek)

Wśród panów na tron wrócił niezaprzeczalnie najlepszy zawodnik ostatnich lat, Maksim Tomiłow.

  1. Tomiłow Maksim RUS
  2. Kuzovlev Nikolai RUS
  3. Glatthard Yannick FRA

Trochę więcej okazji do powspinania się miała Olga. Nasza zawodniczka podobnie jak tydzień temu w Changchun wywalczyła awans do finału. Jej start w tymże zakończył się identycznie jak w Chinach, czyli na 13. miejscu.

W rywalizacji pań na najwyższym stopniu podium nastąpiła zamiana miejsc. Tym razem triumfowała Maria Tołokonina, a druga była zwyciężczyni sprzed tygodnia WoonSeon Shin.

  1. Tołokonina Maria RUS
  2. Shin Woonseon KOR
  3. Goetz Sina SUI

W Cheongsong rywalizowali także biegacze. Dominowali Rosjanie. Drugie złoto wzięła Maria Tołokonina. Wśród panów najszybciej biegał Anton Nemow.

Następna, a zarazem ostatnia, okazja do nabicia pucharowych punktów będzie miała miejsce już 22-23 stycznia w Saas-Fee. Zawody będą równocześnie Mistrzostwami Europy.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum