26 stycznia 2020 12:32

Lodowy Puchar Świata zakończony. W Saas-Fee zwyciężają Maria Tołokonina i Louna Ladevant

W Saas-Fee rozegrano trzecią i ostatnią edycję Lodowego Pucharu Świata 2020. Na najwyższym stopniu podium w konkurencji prowadzenie stanęli niezawodna Maria Tołokonina i Louna Ladevant. Najlepiej z Polaków startowała Olga Kosek, która uplasowała się na 11. miejscu.

Louna Ladevant – radość po skończeniu drogi finałowej

Na ostanie zawody pucharowe w sezonie 2020 pojechała stosunkowo liczna ekipa z Polski. Poza Olgą, która od lat regularnie startuje w tych zawodach, walczyło również trzech naszych zawodników. Rywalizację zakończyli na fazie eliminacyjnej – Aleksander Huszczo (39. miejsce), Jędrzej Jabłoński (48. miejsce), Jan Mondzelewski (52. miejsce).

Dla Olgi to był najlepszy start w sezonie. Tradycyjnie przedostała się do półfinału i wywalczyła w nim 11. miejsce. Ostatecznie, dzięki regularności startowej, w ogólnej klasyfikacji Pucharu zajęła 9. miejsce.

Zawody były równocześnie Mistrzostwami Europy, w tej klasyfikacji Polka znalazła się na 10. miejscu.

Wśród pań w tym sezonie o palmę pierwszeństwa walczyły między sobą Maria Tołokonina i WoonSeon Shin. W Saas-Fee pierwsza był Tołokonina i to jej przypadło końcowe zwycięstwo w Pucharze.

3. Goetz Sina SUI 200 pkt.

Wśród panów fantastycznie sezon rozpoczął w Changchun Louna Ladevant. Francuz miał małą wpadkę w kolejnych zawodach, ale zwycięstwem w Saas-Fee wywalczył także złoto w końcowej klasyfikacji Pucharu.

1. Ladevant Louna FRA
  2. Kuzowlew Nikołaj RUS
  3. Grebennikow Dmitry RUS

1. Ladevant Louna FRA 226 pkt.
  2. Kuzowlew Nikołaj RUS 197 pkt.
  3. Kwon Younghye KOR 161 pkt.

Oczywiście w ramach Pucharu Świata rozgrywano także konkurencję na czas. Niezmiennie w bieganiu po lodzie dominują Rosjanie. W Szwajcarii zwyciężyli Irina Dubowczewa oraz  Anton Nemow. Puchary za 2020 powędrowały do Marii Tołokoniny oraz Antona Nemowa.