6 stycznia 2020 09:06

“La Bongada” 9a na koncie Laury Rogory

18-letnia Włoszka Laura Rogora odhaczyła w kapowniku kolejną drogę 9a. Tym razem padła wymagająca La Bongada w Margalefie.

Laura Rogora na “La Bongada” 9a (fot. Sara Grip)

Włoszka kosi w Margalefie drogę za drogą. Zaledwie tydzień temu poprowadziła Pal Norte 8c+/9a Juliana Ramona Puigblanque. Tym razem zaatakowała La Bongada 9a, także autorstwa Hiszpana (2012). Co ciekawe, Ramonet chyba nie doszacował trudności, bo ocenił je „tylko” na 8c. Jak wyraźnie się pomylił świadczy komentarz Alexa Megosa, który w 2014 roku pisał między innymi tak: „Powtórzyłem drogę i zdecydowanie optuję za 9a. Linia nie ma nic wspólnego z 8c, Ramon mógł być po prostu za silny ;). Jeśli porównamy La Bongada z innymi 8c+ w sektorze, jest to mocne 9a. Ja odczułem trudności jako normalne 9a.”

Katalońska lista 18-letniej Włoszki wydłuża się błyskawicznie. Poza wspomnianym Pal Norte 8c+/9a, podczas tego pobytu padły jeszcze między innymi L’Espiadimonis 8c w Margalefie (to w samej końcówce 2019) i L-mens 8b+ w stylu OS w Montsant (już w tym roku).

Niespełna cztery lata minęły, odkąd Laura Rogora poprowadziła swoje pierwsze 9a – Grandi Gesti 9a w Sperlondze. W następnych latach dokładała regularnie kolejne linie 8c, 8c+ i 9a. Tych “pełnych dziewiątek” uzbierała już pięć, wliczając ostatnią. W tym roku walczyć będzie o medal dla Włoch na Igrzyskach w Tokio (olimpijski awans wywalczyła w zawodach kwalifikacyjnych  w Tuluzie).

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum