8 stycznia 2020 10:28

Jakob Schubert i szybkie przejście “Off the Wagon” 8B+

Niedawno w Szwajcarii czarował Rosjanin Vadim Timonow (jeszcze tydzień temu chwalił się takim oto zestawem), teraz moc zademonstrował Jakob Schubert. Austriak bez problemów poradził sobie z Off the Wagon 8B+ w dolinie Bavona.

Jakob Schubert fleszem na “Off the Wagon” 8B+ (kadr z filmu)

***

Vadim Timonow pokonał Off the Wagon w 2. próbie, podobnie Jakob Schubert nie miał większych problemów ze zrobieniem szwajcarskiego klasyka:

https://www.instagram.com/tv/B6_QDEuj-4Y/?utm_source=ig_embed

Off the Wagon zna każdy szanujący się boulderowiec, boulder został otwarty w 2012 roku przez Fina Nalle Hukkataivala. Jakob przymierzył się też do wersji z niższym startem (to już najwyższa wycenowa półka 8C+), zrobionym przez Shawna Raboutou (2018). Po ten wariant Austriak z pewnością do Bavony wróci.

Prawie dokładnie rok temu Schubert przeszedł fleszem inny boulder ceniony na 8B+, Catalan Witness the Fitness Chrisa Sharmy w Cova de Ocell (przez pierwszych powtarzających uważany za 8C).

Jakob Schubert to multimedalista najważniejszych światowych imprez (w tym dwukrotny zwycięzca mistrzostw świata w konkurencji prowadzenie, 2012 i 2018) i jednocześnie jeden z najlepszych wspinaczy skalnych z najtrudniejszym przejściem sięgającym 9b+ (Perfecto Mundo w Margalefie z listopada 2019). Szerzej o dorobku Austriaka pisaliśmy przy okazji jego wizyty na ostatnim Krakowskim Festiwalu Górskim. W tym roku Schubert będzie walczył w Tokio o swój pierwszy medal olimpijski.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum