29 stycznia 2020 14:29

ISPO Award 2020 Gold Winner w kategorii Outdoor Lifestyle Footwear dla Minima AKU

Włoski producent AKU nie przestaje zaskakiwać w kwestii proekologicznych innowacyjności. Jesienią 2018 zarządzający marką wprowadzili do sprzedaży model Bellamont II Plus, dla którego jako pierwsi w branży obliczyli i certyfikowali jego oddziaływanie na środowisko w oparciu o wymagające normy International EPD® System. Tym razem, goszcząc na  tegorocznych targach ISPO w Monachium, odebrali nagrodę ISPO Award 2020 Gold Winner w kategorii Outdoor Lifestyle Footwear. Przyznana ona została za obuwie Minima, mające pojawić się w sprzedaży jesienią br.

Jury złożone z 13 ekspertów doceniło fakt, że – zachowując świetne parametry użytkowe oraz efektowny design – jego produkcja odbyła się bez użycia szkodliwego chromu oraz metali ciężkich, a emisja CO2 została policzona i skompensowana na rzecz programu zalesienia.

Monachijska impreza to największe i najważniejsze wydarzenie dla branży outdoorowo – sportowej. Jego prestiż najlepiej podkreślają liczby: 18 hal wystawienniczych podzielonych na 8 segmentów (w tym Outdoor), zlokalizowanych na łącznej powierzchni 200 tysięcy m², na której mieści się ponad 2 800 wystawców. W zeszłym roku targi odwiedziło niemal 80 tysięcy osób ze 120 krajów. Mottem tegorocznej, 50. już edycji jest hasło Be responsible, be active, be creative. I

Nagrodzony model obuwia promowany jest hasłem MINIMA – Designed to Reduce. AKU nie tylko ograniczyło do absolutnego minimum szkodliwy dla środowiska wpływ (garbowanie skóry z pominięciem chromu i metali ciężkich), ale dodatkowo, dzięki współpracy z działającą na rzecz ONZ organizacją AzzeroCO2, zrekompensowało wyemitowany do środowiska CO2 poprzez udział w certyfikowanym procesie zalesiania.

Paulo Bordin, CEO w AKU:

Nie ratujemy zagrożonych gatunków zwierząt, ale w oparciu o naszą historię skupiamy się na działaniach badawczo – rozwojowych, mających na celu dostarczenie produktów wysokiej jakości przy jednoczesnym, odpowiedzialnym podejściu do kwestii negatywnego wpływu na środowisko, utrzymując tym samym pozycję lidera w branży obuwia outdoorowego. Jesteśmy pierwszą i jak do tej pory jedyną firmą, która obliczyła i certyfikowała poziom wpływu na środowisko butów z serii Bellamont Plus w oparciu o normy EPD®. Projekt ten pozwolił nam lepiej poznać własne procesy produkcyjne oraz ich wpływ na środowisko, którego jesteśmy częścią. Dzięki temu mogliśmy podjąć kolejne inicjatywy mające na celu zahamowanie emisji szkodliwych substancji w całym łańcuchu produkcyjnym. Wprowadzenie modelu Minima jest ich najlepszym potwierdzeniem.

Co warto wiedzieć o nagrodzonym modelu?

AKU Minima

AKU Minima to but łączący elegancki design z outdoorowymi właściwościami użytkowymi. Sprawdzi się zarówno podczas użytkowania w mieście, jak i w podróży oraz na mniej wymagających szlakach górskich. Minima jest pierwszym i jak dotąd jedynym butem na rynku outdoorowym, w którym którego zarówno cholewka i wyściółka zostały w pełni wykonane ze skóry licowej Zero Impact®. Materiał ten został uzyskany w innowacyjnym procesie naturalnego garbowania, bez użycia szkodliwego chromu i metali ciężkich oraz z obniżonym o 5% emitowaniem CO2, powstałym podczas produkcji.

Ważnymi elementem wpływającymi na amortyzację, a tym samym komfort użytkowania AKU Minima jest zastosowanie pianki Eva o podwójnej gęstości w warstwie śródpodeszwy oraz wkładki, bazującej na połączeniu skóry Zero Impact® oraz włókien kokosowych. Gwarancją przyczepności do podłoża jest podeszwa Vibram® Predator II. Waga: 370 g / 450 g, odpowiednio dla pojedynczego buta damskiego w rozmiarze 38 oraz męskiego w rozmiarze 42.

Informacja prasowa Raven

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum