30 stycznia 2020 09:50

Drew Ruana: “Sleepwalker” 8C+ na filmie, a na dokładkę “The Nest” 8C

Rozwspinał się Drew Ruana. Przed wyjazdem z Red Rocks Amerykanin zdążył wspiąć się jeszcze na The Nest 8C Daniela Woodsa.

Drew Ruana (fot. Daniel Gajda)

***

Dosłownie kilka dni temu Drew Ruana powtórzył w Red Rocks Sleepwalkera 8C+ Jamesa Webba (trzecie powtórzenie, pierwsze należy do Daniela Woodsa, drugie do Nalle Hukkataivala ). A jak się pracuje nad takim ekstremem, to trzeba to ładnie udokumentować. Na niezawodnym kanale Mellow udane przejście Amerykanina:

Na dokładkę 20-latek powtórzył jeszcze jeden doskonale znany boulder w rejonie. Padło The Nest 8C, przy którym także pojawia się nazwisko Webba. Na problem, wynaleziony przez Kenny’ego Barkera i Andy’ego Raethera, 18 grudnia 2013 roku wspięło się dwóch mocarzy – najpierw Daniel Woods, a chwilę później wspomniany James Webb. Potem było jeszcze najprawdopodobniej pięć przejść.

 

Ostatnie miesiące dla Drew Ruany (wciąż walczącego o start na Igrzyskach w Tokio 2020) to cała seria boulderowych sukcesów. Wśród najcenniejszych przejść są między innymi: pierwsze powtórzenie po latach Insurgency 8B+/C Jamesa Litza w Joe’s Valley (2010, wycena poszła w górę z oryginalnego 8B+), Squoze 8C Jamesa Webba (oryginalnie 8B+) i Trieste sit 8C Daniela Woodsa, oba baldy w Red Rocks. No i oczywiście życiowe przejście, Sleepwalker 8C+…

Brunka

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Skad ta informacja? [1]
    "Drew Ruany (wciąż walczącego o start na Igrzyskach w Tokio…

    30-01-2020
    jerrygwizdek