5 stycznia 2020 11:28

Lodowy Puchar Świata w Changchun dla WoonSeon Shin i Louna Ladevanta

W Changchun rozegrano pierwszą edycję Lodowego Pucharu Świata 2020. W konkurencji na trudność zwyciężyli Koreanka WoonSeon Shin i Francuz Louna Ladevant. Polskę reprezentowała Olga Kosek, nasza zawodniczka wywalczyła 13. miejsce.

Olga przedarła się przez eliminacje, w których wystartowało 31 zawodniczek. Niestety, nie udało jej się zakwalifikować do rundy finałowej i ósma zawodniczka ubiegłorocznego Pucharu Świata musiała zadowolić się 13. miejscem.

Runda finałowa to popis dwóch najlepszych zawodniczek ostatnich lat. WoonSeon Shin i Maria Tołokonina skończyły drogę, a o zwycięstwie zadecydował czas. Koreanka była szybsza od Rosjanki o ponad minutę.

  1. Shin Woonseon KOR
  2. Tołokonina Maria RUS
  3. Thomas Marion FRA
  4. Kosek Olga POL

Wśród panów najlepiej wspinał się Louna Ladevant. Francuz był bardzo blisko skończenia trudnej finałowej drogi, sporo odsadzając rywali.

  1. Ladevant Louna FRA
  2. Safdarian Korouyeh Mohammadreza IRI
  3. Park Heeyong KOR

W Changchun odbyła się także rywalizacja biegaczy. Tutaj bez żadnych niespodzianek. Dominowali Rosjanie, na najwyższym stopniu podium stanęli Walerija Bogdan i Anton Nemow.

Następna okazja do rywalizacji dla drytoolowców już za tydzień w Korei, gdzie Puchar Świata odbędzie się równocześnie z Mistrzostwami Azji.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum