27 stycznia 2020 10:38

8c bez liny – Jorge Díaz-Rullo na “Kundalini”

Odnoszący ostatnio same sukcesy Jorge Díaz-Rullo, postanowił spróbować czegoś nowego. Zdecydował się na przejście bez liny drogi o trudnościach 8c –  wybór padł na znaną mu linię Kundalini 8c w rejonie El Vellón (koło Madrytu). Znaną, bo Hiszpan poprowadził drogę już w grudniu 2015 roku.

https://www.instagram.com/p/B7y-JXwi_Ou/

Kundalini to dość krótka, boulderowa linia sektora Los Alcores. Około 15 metrów długości z kluczowymi sekwencjami w pierwszej części – crux znajduje się na wysokości mniej więcej 6 metra.

Jorge Díaz-Rullo: 

Byłem pewien, że droga jest łatwa w swoim stopniu i pasuje mi jej charakter. Około 15 metrów długości z trudnościami w boulderowego 8A+. To mnie zmotywowało, ponieważ myślę, że w Bishop i w innych rejonach są bouldery, które wyglądają jak ta droga. Mimo to bałem się i musiałem zawalczyć na ostatnich trudnych metrach, ponieważ nie można stamtąd spaść.

Poniżej jedna z najsłynniejszych skalnych solówek – Alex Huber na Kommunist 8b+ w Schleierwasserfall , 2004 (rok wcześniej Niemiec przeszedł tu na żywca Opportunist 8b):

***

Jorge Díaz-Rullo eksperymentuje we wspinaniu bez liny. Tymczasem ubiegły rok może uznać za przełomowy pod względem prowadzenia trudnych dróg. Uzbierał mnóstwo dziewiątkowych przejść, w tym trzy o wycenie 9b: La Planta de Shiva w Villanueva del Rosario (piąte przejście drogi Adama Ondry), Ali Hulk Extension Total sit start w Rodellarze (pierwsze powtórzenie drogi Jonatana Flora) i Patanics, także w Rodellarze (pierwsze przejście).

Na “Patanics” 9b (fot. Javi Pec)

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Solo :) [51]
    Niby wszystko ok, bo napisane jest solo, bez liny a…

    27-01-2020
    Blondas