4 stycznia 2020 17:39

14-letnia Oriane Bertone wraca do Rocklands

Od kilku lat Oriane Bertone konsekwentnie jeździ w styczniu do Rocklands, i za każdym razem przywozi z RPA garść bardzo solidnych przejść. Tym razem przywiezie między innymi dwie linie 8B.

Francuzka na “Leopard Cave Extended” 8B (kadr z filmu)

***

Ósemkowych przystawek zrobionych w RPA Oriane ma już naprawdę sporo. Najnowsze dwie to Hipster Whale i Leopard Cave Extended, obie wycenione na 8B. Na pierwszą Francuzka potrzebowała niewiele, bo zaledwie godziny.

Na filmie reklamowe obrazki z Rocklands i między innymi Leopard Cave Extended w wykonaniu Bertone:

Pochodząca z wyspy Reunion 14-letnia Francuzka to zdecydowanie jedna z najbardziej wybijających się nastolatek. Bardzo utalentowana i bardzo ambitna. A o tym, jak obiecującą zawodniczką jest Oriane świadczy fakt, że już dwa lata temu osiągnęła poziom 8B+ w boulderingu – właśnie w Rocklands wspięła się na Golden Shadow Freda Nicole’a. Była najmłodszą, której udało się stanąć na topie. Przed nią, w wieku 13 lat, problem pokonała w 2014 roku Ashima Shiraishi.

Bertone nie wspina się bynajmniej jedynie na boulderach. Czasami sięga też po linę. W ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata Juniorów w Arco wywalczyła dwa złote medale – jeden w prowadzeniu, drugi w boulderingu.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum